Tuvojoties Latvijas simtgadei Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Alūksnes un Apes novadu tūrisma informācijas centriem aicina ceļošanas maratonā iepazīt Alūksnes augstienes dabas vērtības un skaistākās ainavas, apceļojot aizsargājamo ainavu apvidu “Veclaicenes” pa šīs teritorijas robežu.
Pirmais pasākums notika 11.martā, kad devāmies izbaudīt mūsu dabas burvību, apceļojot aizsargājamo ainavu apvidus Veclaicene robežu gar Vaidavas upes krastu. Pārgājiens sākās pie Vaidavas upes iztekas no Murata ezera. Tajā piedalījās 45 dalībnieki, no kuriem bija gan bērni, gan cienījama vecuma sirmgalvji. Lielākā daļa dalībnieku bija Alūksnes novada iedzīvotāji, taču netrūka arī aktīvās atpūtas piekritēju no citiem Latvijas novadiem. Kopumā tika noieti aptuveni 12 kilometri. Šoreiz daba sagādāja vairākus patīkamus pārsteigumus. Sniegā varēja redzēt lāča pēdas, kurš acīm redzot jau piecēlies no ziemas guļas. Tātad ir sācies pavasaris, vai arī kāds to ir iztraucējis. Visa maršruta garumā varēja vērot bebru darbus – gan nogāztus un apgrauztus kokus, gan bebru aizsprostus. Virs ceļotājiem pārlidoja arī pie Vaidavas upes dzīvojošs paugurknābja gulbju pāris.
Nākamais posms plānots jūlija otrajā pusē, kad ar laivām dosimies aptuveni 10 kilometrus garā braucienā pa Vaidavas upi, kuras kopējais garums ir 72 kilometri.