Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Baudi dabu un atpūtu Veclaicenē!

Kā aizbraukt līdz miera idillei- prom no ikdienas skrējiena, darbiem un pilsētas trokšņiem?

 

Miera baudītāji un  Dabas draugi! Brauciet un baudiet savas brīvdienas Aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene”- pašā Igaunijas- Latvijas pierobežā- 30 km attālumā no Alūksnes un 30 km attālumā no Baltijā augstākās virsotnes- Munameģa!

 

Ainavas no putna lidojuma?

Dodies  Dēliņkalna  vai Drusku pilskalna uzslietajos skatu torņos! Ieteikums- saullēkts un saulriets 27 metru augstumā Jums sniegs īpašus gleznu vērtus dabas skatus!

 

 

Aktīvi, veselīgi un skaisti?

Plašā izvēlē un sortimentā Jums dabas gleznainais  baudījums, tos gūstot pēc izvēles- Velomaršruti vai Dabas takas! Īpašs akcents  Dabas takai, kurā vareno Drusku pilskalnu un tā stāvās nogāzes palīdzēs pievarēt  jaunizveidotās takas kāpnes!

Velomaršruti un Dabas takas: http://visitaluksne.lv/karte/.

 

Esot Veclaicenē, izzini un piedzīvo vietējo kultūru un autentiskumu !

Mišu Medus muzejs pārsteigs ar plašo klāstu restaurētā senlaicīgā biškopības inventāra, kā arī vēsturiskām liecībām un fotogrāfijām par biškopības tradīcijām Latvijā. Raipala ezera krastā, pie muzeja, nereti ir sastopams īpašais viesis- lācis, dzirdama un redzama lūšu ģimenes klātbūtne, kā arī vērojama aktīva putnu sadzīve cauri sezonām! 

Jaunlaicenes muižas muzejs caur prieku un labām emocijām izstāstīs par Jaunlaicenes muižas apbūvi, Vidzemes muižu apsaimniekošanu, malēniešu un vācu baronu fon Volfu sadzīvošanu!

Ziemeru muižā atklāsiet kā sadzīvo vēsture, leģendas ar šodienu, kur var ļauties fantāzijai un pabūt citā realitātē!

Veclaicenes vēstures krātuve– šeit būs lielisks atelpas brīdis starp pastaigām dabā. Viss vienuviet- Veclaicenes daba, cilvēki, saimniekošana!

Opekalna evaņģēliski luteriskā baznīcai  pieder statuss- visaugstāk virs jūras līmeņa uzceltā baznīca Latvijā! Tā ir redzama gan no Dēliņkalna skatu torņa, gan klātienē to var apskatīt arī no iekšpuses un uzkāpt tornī!

Dabas draugiem, Dabas idilles meklētājiem ir lielisks naktsmāju piedāvājums Dabas mājas Veclaicenē, kas paralēli piedāvātajai iespējai tajās nakšņot, un Dabas mājas funkcionē  arī kā atpūtas un dabas izziņas punkti. Video skatīt: šeit!

Veclaicene liks tev iemīlēt dabu vēl vairāk nekā līdz šim!

Foto: Ainars Gaidis, Māris Šļivka, Alvits Grīvnieks

loading