Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Skatu torņi, pakalni, ezeri, Dabas mājas, dabas takas, velomaršruti. Veclaicene!

Kādam zināms, kādam vēl neatklāts, citam- reiz  būts, bet atmiņā turēts… Noteikti ir vērts atgriezties vai  iegriezties, iespējams, vēl neatklātajā Aizsargājamo  ainavu apvidū – Veclaicenē- Alūksnes novadā!

 

Pašā Igaunijas – Latvijas  pierobežā, starp pakalniem un vairāku desmitu tumšzilajiem ezeriem visi  dabas draugi, miera baudītāji, velotūristi, makšķernieki, laivotāji, dabas kulināri brauciet un izbaudiet savas brīvdienas Veclaicenes gleznaino ezeru krastos!

 

 

Pilnīgai ainavas izbaudīšanai pakāpies 271,5 m augstajā Dēliņkalna  vai Drusku pilskalna uzslietajos skatu torņos, kas, īpaši saullēkta un saulrieta laikā,  27 m augstumā sniegs gleznu vērtus dabas skatus. 

 

 

 

 

Aktīvās atpūtas un apkārtējās dabas skaistuma  cienītājiem, plašā izvēlē un piedāvājumā dažādu garumu un grūtības pakāpju Dabas takas un Velomaršruti, kas Jūs vedīs gar skaisto dabas ainavu, ezeriem, pakalniem !

Sīkāka info http://visitaluksne.lv/karte/

 

 

Dabas draugiem, Dabas idilles meklētājiem ir lielisks naktsmāju piedāvājums Dabas mājas Veclaicenē! Paralēli piedāvātajai iespējai tajās nakšņot, Dabas mājas funkcionē  arī kā atpūtas un dabas izziņas punkti. Ainavu apvidus, nenoliedzami, uzrunās velotūristus, to ezeri ieinteresēs makšķerniekus un laivotājus, savukārt, visgardākā maltīte, kā zināms, top tieši dabā, to pagatavojot virs ugunskura vai grilējot!

Veclaicene liks tev iemīlēt dabu vēl vairāk nekā līdz šim!

Foto: Ainars Gaidis, Māris Šļivka, Alvits Grīvnieks

loading