Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Raipala ezera taka

Raipala_taka page 001Takas informācija lējupielādei pieejama šeit: Raipala ezera taka.    Informācija arī www.veclaicene.lv.

Raipala ezera dabas taka 7,5 km garumā vijas gar trim gleznainiem Alūksnes augstienes ezeriem. Tie veidojušies ledus laikmeta beigu posmā, kad zemledāja kušanas ūdeņi izgrauza Kornetu–Peļļu ieleju, kuras dziļākajās vietās tagad zaigo šie ezeri. Takas sākums meklējams Veclaicenes pagasta Kornetu ciemā pie autobusu pieturas Korneti, kur atrodas informācijas stends ar maršruta karti. Taka līkumo pa šauru meža taciņu tieši gar Ievas, Trumulīša un Raipala ezeriem līdz Mišu mājām. Raipals ir viens no Latvijas dziļākajiem ezeriem (35 m).

Tad, gar ezera otru krastu, pa meža un lauku ceļiem (marķēts arī kā velomaršruts Tour de LatEst nr.6.), ceļš vijas atpakaļ uz Kornetiem. Ejot garām Trumulīša ezeram, taka šķērso Pērļupītes izteku. Takā izvietoti 6 informatīvie stendi par apkārtnē redzamajām dabas vērtībām. Iespējams iziet arī īsāku loku (2,5 km) tikai gar Ievas un Trumulīša ezeriem. Taka ir marķēta ar sarkanbrūniem virzienu stabiņiem, un oranžas krāsas marķējumiem uz kokiem.

loading