Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Alūksnes muzeja piedāvājums martā

Foto: Anrijs Jargāns

Mainīgās izstādes

 • V.Blūma foto izstāde “Alūksne toreiz un tagad”. Izstādē Alūksnes vecmeistaru fotogrāfijās redzama Alūksne gan 20. gs. sākumā, gan Pirmās brīvvalsts laikā, savukārt alūksnietis fotogrāfs Vilnis Blūms uzlūko šīs vietas ar šodienas skatījumu. Izstādē vienuviet skatāmas pilsētas ainavas toreiz un šodien.
 • J.Medmana privātā mēbeļu kolekcijas izstāde “19.gs. muižkungu guļamistaba”. Izstādē apskatāmas 19.-20.gs. eklektikas un bīdermeijera stila interjera mēbeles.
 • Izstāde “Goda plāksnē –sievietes”. Sagaidot Starptautisko sieviešu dienu, goda vietā ceļam sievietes, gluži kā padomju gados, kad Goda plāksnēs rindojās fotogrāfijas ar darba izcilniekiem. Ko piecgades plāna ietvaros spēja paveikt mūsu novadnieces, teicamnieces, pirmrindnieces un trieciennieces, vēsta Alūksnes muzeja krājumā glabātās fotogrāfijas un apbalvojumi.

Tematiskā izstāde

Izstāde “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”.

Izstādi veido 120 tautumeitu miniatūras etnogrāfiskajos latviešu tautas tērpos, kurus pagājušā gadsimta astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados darinājusi trimdā ASV dzīvojusi novadniece Austra Linde (dz. Ķauķis).

 

Pastāvīgās ekspozīcijas

 • Alūksnes vēsturiskā un arheoloģiskā ekspozīcija „Laikmetu mielasts”

Vienotā vēstures un arheoloģijas ekspozīcija, kur pie lielā mielasta galda satiekas laika periodi no aizvēstures līdz Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai.

 • “Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē”

Ekspozīcijas pamatā fotomateriāli un citas vizuālas un tekstuālas liecības par Fītinghofu dzimtu un tās devumu Alūksnei.

 • „Leo Kokle. Mākslinieka istaba”

Izcila, tautā populāra un mīlēta gleznotāja un portretista piemiņai veltīta ekspozīcija, kurā apskatāmi mākslinieka darbi un personīgās lietas.

 • „Totalitārajā režīmā cietušo piemiņas istaba”

Ekspozīcija veidota represiju atcerei un atspoguļo Alūksnes novada iedzīvotāju likteņgaitas Sibīrijā un Tālajos Austrumos. Tajā apskatāmi dokumenti, priekšmeti, fotogrāfijas un atmiņu stāsti.

 • „Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”

Daudzveidīgu tēlniecības darbu ekspozīcija, kurā apskatāmi gan profesionālu tēlnieku, L. Līces un G. Grundbergas darbi, gan padomju gados neatzītu autoru darbi.

 • Digitāla izstāde “100 vēsturiski mirkļi Alūksnē”.

Izstāde ļauj ieskatīties un saprast, kā vēsturiskās norises ietekmējušas un mainījušas pilsētas dzīvi un tēlu, vēstot par norisēm dažādās dzīves jomās laika posmā no 1918. – 2017. gadam.

 • “Pa 7. Siguldas kājnieku pulka pēdām”.

Izstāde veltīta pulka dibināšanas simtajai gadadienai un tajā apskatāmas Alūksnes muzeja, Latvijas Kara muzeja, privātkolekcionāru, kā arī alūksniešu deponētās vēstures liecības par pulka dibināšanu, cīņām Latvijas Neatkarības karā un miera gadiem Alūksnē.

PASĀKUMI

 • 07.03.2020. plkst. 13:00 stājglezniecības restauratores Daces Pāžes lekcija par gleznu restaurāciju, glabāšanas nosacījumiem mājas apstākļos, mākslinieka Leo Kokles personību un darbu pie viņa gleznu restaurācijas. Dalības maksa pensionāriem, skolēniem- 1,00 EUR, pieaugušajiem- 2,50 EUR. Lūdzam pieteikties lekcijai pa tālruni 64381321 vai mob. 25665538 līdz 5. martam.
 • 16.03.2020. plkst. 10:30 Leģionāru piemiņas dienas pasākumu ietvaros Alūksnes muzejā piedāvājam iespēju noskatīties Viļņa Blūma filmu “Vēstures liecinieki”.
 • 25.03.2020. plkst. 11:30 Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākumu ietvaros Alūksnes kultūras centrā Lielajā zālē Alūksnes muzeja nodarbība “Teatrāli izglītojošs uzvedums ar līdzdarbošanos “Pieci likteņstāsti””. Programmas laikā Alūksnes un Apes novadu politiski represēto kluba “Sarma” dalībnieki un E. Glika AVĢ skolēni tiks iesaistīti piecu dažādu deportācijas notikumus piedzīvojušu personāžu likteņstāstu izzināšanā stingrā sarkanarmieša uzraudzībā un represiju laikam pietuvinātos darbošanās apstākļos. Deportēto bērnu likteņstāstus izspēlēs Alūksnes BJC teātra “SnulliS” jaunieši un muzeja darbinieki.
 • 26.03.2020. plkst. 10:00 Alūksnes muzejā norisināsies Alūksnes un Apes novadu skolu pētniecisko un radošo darbu konkurss „Latviešu pēdas Sibīrijā un Tālajos Austrumos”.

 

Jaunums muzejpedagoģiskajās programmās:

 

 • No 17. marta līdz 3. aprīlim “Nāc ciemos pie Lieldienu zaķa!” Programma paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Iepazīsimies ar Lieldienu tradīcijām, meklēsim un krāsosim olas. Programma iekļauta iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvājumā.

 

Alūksnes  muzejs info.

loading