Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

ALŪKSNES PILSĒTAS SVĒTKI 3.-5.AUGUSTS “AUGSTĀKĀ LATVIJAS PILSĒTA SVIN”

No 3. līdz 5. augustam ar bagātīgu norišu klāstu savus svētkus svinēs augstākā Latvijas pilsēta – Alūksne. Svētkos piedalīsies lieliski mūziķi – Intars Busulis un “Abonementa orķestris”, Dons, šova “X faktors” uzvarētājs Arturs Gruzdiņš, grupa “Rumbas kvartets”, būs daudz dažādu kultūras, sporta un atpūtas norišu.

Latvijas virsotnē

Šogad par Alūksnes pilsētas svētku vadmotīvu izvēlēts fakts, ka Alūksne ir augstākā Latvijas pilsēta – tās augstākais punkts Tempļakalns sasniedz 217 metrus virs jūras līmeņa. Tādēļ jau ceturtdienas vakarā, 2. augustā pulksten 19.00, skvērā Lielā Ezera ielā atklās jauno vides objektu “Alūksne – Latvijas virsotnē”, kas uzskatāmi apliecinās, ka Alūksne ir Latvijas augstākā pilsēta. Sirsnīgs paldies ikvienam iedzīvotājam, kas atsaucās Alūksnes novada pašvaldības un Alūksnes un Apes novada fonda aicinājumam un ziedoja naudu šī vides objekta izveidei. Daļa nepieciešamo līdzekļu šim mērķim izlietota no pašvaldības budžeta.

Balle pils dārzā

Ar pilnu jaudu svētki sāksies piektdien, kad atklāšanas pasākumā, kas notiks Pilssalas estrādē, muzicēs Intars Busulis un “Abonementa orķestris”. Biļetes uz šo koncertu ir nopērkamas Alūksnes Kultūras centrā, kā arī “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, tādēļ svētku rīkotāji aicina pasākuma apmeklētājus iegādāties tās laikus un neatlikt šo soli uz pasākuma dienu, lai izvairītos no lieka satraukuma. Arī koncerta norises vietā varēs ierasties jau krietni pirms tā sākuma – teritorija būs atvērta no pulksten 19.30, darbosies ēdinātājs.

Piektdienas vakarā svētkiem īpašu noskaņu piedos Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas izgaismotā torņa atklāšana, ko pēc atklāšanas koncerta varēs apmeklēt ikviens interesents. Svētku svinības turpinās pirmā pilsētas svētku zaļumballe, kurā spēlēs brāļi Auzāni ar grupu, Alūksnes Jaunās pils dārzā (pļaviņā). Šai teritorijā ar īpašu noformējumu būs radīta svētku atmosfēra, skatuve atradīsies pils dārzā, bet dejošanai varēs izvēlēties gan Pils ielas segumu, gan zālienu.

Koncerti, tirdziņš, zaļumballe sestdienā

Sestdien jau no rīta ap Jauno pili sāksies mājražotāju, amatnieku, mākslinieku tirdziņš. Arī šogad īpaši aicināti piedalīties Alūksnes novada uzņēmēji, turpinot pērn iesāktos svētkus “Radīts Alūksnē”. Aizvadītajā gadā novada uzņēmēji bija sapulcināti vienotā teltī, tomēr šogad, pēc uzņēmēju pašu ierosinājuma, kopīgās telts nebūs, taču parka teritorijā izvietotos vietējos uzņēmējus varēs atpazīt pēc īpašām norādēm. Šajā pasākumā pašmāju uzņēmējiem pašvaldība rada iespēju ne tikai tirgot savu produkciju, bet arī reklamēt dažādus savus piedāvājumus tirdziņa apmeklētājiem. Tirdziņā ar savu piedāvājumu un aktivitātēm piedalīsies novada muzeji.

Dienas gaitā notiks novada bērnu kolektīvu un solistu koncerts “Manai pilsētai”, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra un defilē koncerts, sveiks mazos alūksniešus, kuri piedzimuši kopš pērnā gada pilsētas svētkiem, būs novada dziedošo un dejojošo amatierkolektīvu koncerts “Kas augstāk, tas Alūksnē”, saviem klausītājiem muzicēs arī vietējie mūziķi – duets Gunārs un Zane. Mazākajiem svētku apmeklētājiem par prieku būs putu ballīte, tādēļ vecākiem noteikti jāparūpējas par līdzi paņemtu otru apģērba un apavu kārtu, lai svētku norises var turpināt arī pēc tās.

Sestdien notiks grāmatas “Alsviķu Ķemera (Strautiņu) skola 1868-2018” atvēršanas svētki, bet Alūksnes muzejā Jaunajā pilī atklās mākslinieces Zigrīdas Ilenānes jubilejas gleznu izstādi “Vēlreiz”, savukārt 1. stāvā forte piano istabā būs apskatāma digitālā ekspozīcija “100 vēsturiski mirkļi Alūksnē”, kas stāstīs par simtgades nozīmīgākajiem notikumiem pilsētā. pēcpusdienā Alūksnes Kultūras centra kamerzālē Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātris rādīs Dž. Patrika traģikomēdiju “Augstākais bauslis”. Jāņem gan vērā, ka kamerzālē skatītāju vietu skaits ir ļoti ierobežots!

Sestdienas vakarā Pilssalas estrādē uz koncertu “Augstāk par zemi” aicinās šova “X faktors” uzvarētājs Arturs Gruzdiņš kopā ar savu grupu “Refleksija”, bet pēc viņa Alūksnes pilsētas svētku apmeklētājus priecēs viens no populārākajiem mūsdienu popmūzikas pārstāvjiem Latvijā – Dons. Pēc koncerta, turpat estrādes teritorijā, skatītāji varēs vērot svētku uguņošanu. Savukārt vēlāk svinības turpināsies ar zaļumballi turpat estrādes teritorijā. Par deju ritmiem gādās grupa “Mākoņstūmēji”, bet dejot varēs gan uz estrādes grīdas, gan citur estrādes teritorijā. Savukārt pie pašvaldības aģentūras “ALJA” ēkas par diskomūziku rūpēsies DJ Ex da Bass. Ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji šoreiz atradīsies ap bijušo Marijas paviljonu, lai būtu vairāk vietas dejošanai estrādes teritorijā, ņemot vērā to, ka daļu estrādes grīdas aizņems koncertam uzbūvētā skatuve, bet daļa pilsdrupu iekšējās teritorijas ir ierobežota sakarā ar pils Dienvidu torņa būvdarbiem.

Gardo zupu festivāla galvenā balva – kruīzs uz Stokholmu

Jaunums šajos svētkos būs Gardo zupu festivāls “Alūksnes smeķis”. Aizvadītā gada laikā Alūksnei ir radīts kokteilis, tapuši deserti, nu laiks atrast īpašās Alūksnes zupas garšu. Alūksnes pusē izslavētā godu zupa ir buljons ar profitroļiem. Lai pierādītu, ka Alūksnes saimnieces prot gatavot ne tikai šo zupu, tiek aicināti alūksnieši, novada iestādes, organizācijas, domubiedru grupas, amatiermākslas kolektīvi un ģimenes, gatavot savu “firmas”, ģimenes, tradicionālo vai vienkārši garšīgu zupu, tā līdzdarbojoties pilsētas svētkos, un svētku viesiem ļaujot izbaudīt tikai Alūksnes puses zupām raksturīgo garšu.

Festivāla – konkursa nolikums atrodams www.aluksne.lv. Pasākuma apmeklētāji varēs degustēt visu festivāla dalībnieku gatavotās zupas un noteikt uzvarētāju. Galvenā balva gardākās zupas autoriem ir vērtīgs kruīzceļojums ar prāmi “Romantika”  maršrutā Rīga – Stokholma, taču būs arī citas balvas un bez pateicības nepaliks neviens festivāla dalībnieks! Jāpiebilst, ka zupu vērtēšanā piedalīsies arī Dižonas (Francija) gardēžu kluba biedri, kuri arī pasniegs savu īpašo speciālo balvu.

Sports un motori

Šajos pilsētas svētkos Pilssalā notiks daudz sportisku norišu, kurās piedalīties un vērot būs interesanti visiem sporta mīļiem – “Ghetto games” ielu basketbola, pludmales volejbola turnīri, spēka vingrinājumi, apvidus loka šaušana, Alūksnes ielu vingrotāju paraugdemonstrējumi, futbola soda sitienu konkurss. Pilssalas teritorijā sestdien jau no pulksten 11.00 būs pieejama arī ēdināšana.

Pa ceļam uz Pilssalu arī padomu un prezentācijas telts automīļiem “No diskiem līdz lukturiem”, bet laukumā pie administratīvās ēkas dienas otrā pusē ieradīsies pasākuma “Ziemeļlatgale RETRO” 12. ekspedīcijas “Marienhauzena-Marienburga” dalībnieki – motobraucēji ar dažāda vecuma un marku senlaicīgiem mopēdiem. Spēkratus varēs apskatīt un tie izbrauks arī goda apli pilsētas ielās.

Ragu mūzika kapusvētkos

Svētdien visas alūksniešu dzimtas satiksies lielākajos Latvijas kapusvētkos. Arī kapusvētku norisēs šogad būs kāds jaunums, kas radies pēc iedzīvotāju priekšlikumiem. Vairākās vietās kapu teritorijā skanēs ragu mūzika – spēlēs Apes pūtēji, tādējādi radot īpašu, kapusvētkiem piederīgu noskaņu. Savukārt pēc kapusvētkiem, kā jau ierasts, Tempļakalna pakājē uz Alūksnes pilsētas svētku noslēguma koncertu “217 metri virs jūras” aicinās grupa “Rumbas kvartets”.

Satiksmes ierobežojumi

Svētku apmeklētājiem jāņem vērā arī būtiskas lietas, kas saistītas ar satiksmes ierobežojumiem. Ņemot vērā pārbūves darbus, satiksmei ir slēgta Ojāra Vācieša iela no Pils ielas līdz Dārza ielai un Dārza iela no Latgales un Tirgotāju ielu krustojuma līdz Ojāra Vācieša ielai.

Savukārt sakarā ar svētku pasākumu norisi būs šādi satiksmes ierobežojumi:

no 3. augusta pulksten 18.00 līdz 4. augusta pulksten 17.00 –

  • satiksmei slēgtas Pils iela posmā no Lielā Ezera ielas līdz Rijukalna ielai un Margaritas iela no Brūža ielas līdz Ojāra Vācieša ielai 
  • satiksme ierobežota Skolas ielā virzienā no Brūža ielas uz Ojāra Vācieša ielu, slēdzot satiksmi no Skolas ielas stāvlaukuma līdz Ojāra Vācieša ielai (no stāvlaukuma nebūs iespējams uzbraukt uz Ojāra Vācieša ielas).

no 4. augusta pulksten 17.00 līdz 5. augusta pulksten 05.00 satiksmei slēgta Pilssalas iela no Ojāra Vācieša ielas.

Svētku rīkotāji aicina pasākumu apmeklētājus maksimāli svētku norišu vietas apmeklēt kājām. Autotransportu novietot būs iespējams stāvlaukumos pie Alūksnes Kultūras centra, kā arī Skolas un Baznīcas ielās.

Svētdien kapusvētku laikā autovadītājiem jāņem vērā, ka kādu laika posmu no rīta būs iespējams uzbraukt augšā tuvāk kapsētai, taču vēlāk atbraukušajiem būs jānovieto savas automašīnas lejpus kapu kalniņa. Līdz ar to gadījumā, ja ir nepieciešams braukt līdz kapsētai, vajadzētu ierasties savlaicīgi pirms kapusvētku sākuma. Aicinām alūksniešus uz kapsētu doties kājām vai izmantot sabiedrisko transportu. Papildus jau esošajiem maršruta Alūksne-Kalnadruvas-Kapsēta-Alūksne autobusu reisiem svētdien, 5. augustā, maršrutā Autoosta-Kapsēta-Autoosta kursēs intensīvi papildu reisi no pulksten 9.00 līdz pulksten 15.00.

SVĒTKU PROGRAMMA:

Ceturtdiena, 2. augusts

Lielā Ezera ielas skvērā

19.00 Vides objekta “Alūksne Latvijas virsotnē” svinīga atklāšana

Piektdiena, 3. augusts

SVINĪBAS VAR SĀKTIES!

Pilssalas estrādē

21.00 Svētku atklāšana
Intara BUSUĻA un Abonementa orķestra koncerts “AR MUMS”
Biļetes Alūksnes Kultūras centra un SIA “Biļešu paradīze” kasēs no 10,00 EUR
Biļetes jau iegādājamas ŠEIT

Pie Alūksnes Jaunās pils

22.00-03.00 Svētku svinības un balle pils dārzā
Brāļi Auzāni ar grupu un DJ
Ieeja bez maksas

Sestdiena, 4. augusts

SVINAM DZĪVI!

Pie Alūksnes Jaunās pils

9.00 Amatnieku, mājražotāju, mākslas darbu tirgus “Radošais dārzs”
9.00 Alūksnes novada amatnieku, mājražotāju svētki “Radīts Alūksnē”
11.00 Novada bērnu kolektīvu, solistu koncerts “Manai pilsētai”
11.30 Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra melodijas un defilē programma
12.00 Jaundzimušo alūksniešu sveikšana
Putu ballīte
13.00 Gardo Zupu festivāls “Alūksnes smeķis!” ar degustāciju un konkursu
Nolikums www.aluksne.lv
13.00 Dienas koncertā “Kas augstāk, tas Alūksnē” dzied un dejo novada radošie kolektīvi
14.00 Koncerts un sadziedāšanās kopā ar grupu “Gunārs un Zane”
14.00 Grāmatas “Alsviķu Ķemera (Strautiņu) skola 1868 -2018” atvēršanas svētki

Alūksnes muzejā

9.00-17.00 “100 vēsturiski mirkļi Alūksnē” (1. stāva forte piano istabā)
12.00 Zigrīdas Ilenānes jubilejas gleznu izstādes “Vēlreiz” atklāšana

Alūksnes ielās un administratīvās ēkas laukumā

13.00 Ziemeļlatgale RETRO 12
Ekspedīcija MARIENHAUZENA – MARIENBURGA ar dažāda vecuma un marku mopēdiem, braucamrīku goda aplis, spēkratu apskate

Ojāra Vācieša ielas stāvlaukumā

11.00 Padomu un prezentācijas telts automīļiem “No diskiem līdz lukturiem”

Pilssalas teritorijā, Pilssalas stadionā

No 11.00 Sporta svētki:
GHETTO GAMES sacensības ielu basketbolā
Kluba “Spēka pasaule” aktivitātes
Apvidus loka šaušana
Pludmales volejbola turnīrs „Satiec draugu”
Alūksnes ielu vingrotāju paraugdemonstrējumi
Futbola soda sitienu konkurss

Pilssalas estrāde

21.00 Koncerts “ Augstāk par zemi”
Šova “X faktors” uzvarētājs Arturs Gruzdiņš un grupa “Refleksija”
DONS
23.00 Uguņošana
23.00-04.00 Svētku svinības un balle
Grupa “Mākoņstūmēji” un DJ
Ieeja bez maksas

P/A “ALJA” teritorijā

23.00-04.00 Diskomaratons
DJ Ex da Bass

Visas dienas garumā Zemessardzes 31. Kājnieku bataljona tehnikas, ieroču un ekipējuma izstāde, Alūksnes un Apes novada fonda aktivitātes, Miss Dimanta foto 2018, piepūšamās atrakcijas, velokarti, radošās darbnīcas, atrakcija “Katapulta”, prezentāciju teltis u.c.
Ieeja bez maksas

Svētdiena, 5. augusts

SVINĪBU NOSLĒGUMS

11.00 Kapusvētki Alūksnes Lielajos kapos, ekumēniskais aizlūgums
12.00 Kapusvētki Alūksnes Mazajos kapos

Tempļakalnā

13.00 Svētku noslēgums un koncerts “217 metri virs jūras”
Grupa “Rumbas kvartets”
Ieeja bez maksas

Biļetes: www.bilesuparadize.lv

loading