Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Alūksnes muižas parks

Alūksnes muižas parks ierīkots 18. gadsimtā, kad šo teritoriju nopirka barons Otto Hermanis fon Fītinghofs-Šēls. Sākotnēji parks veidots regulārā franču dārza stilā. Vēlāk, kad Eiropā sāka attīstīties ainaviskie dārzi, parku pārveidoja angļu stilā.

Mūsdienās Alūksnes muižas parks pieder pie nozīmīgākajiem vēstures un kultūras pieminekļiem Latvijā, jo tajā visvairāk saglabājušās mazās arhitektūras formas.

2018. gadā Alūksnes muižas parks ir atguvis vairākus objektus, kas restaurēti vai atjaunoti: Granīta obelisku, Pomonas templi, Apaļo un Ovālo strūklaku, Putnu paviljonu, Mauzoleju, granīta soliņus. Kā pārsteigums attālākajā parka stūrī apmeklētājus sagaida čukstošā laterna, kas visus aicina aiziet līdz Mauzolejam un izzināt parka stāstu.

Iepazīt Alūksnes muižas parka vēsturi un saglabāto kultūrvēsturisko mantojumu iespējams patstāvīgi, kā arī kopā ar Alūksnes muzeja gidu (1 – 2h ekskursija gida pavadībā skolēnu grupai 15,00 EUR). Muzejs piedāvā izbaudīt romantisku braucienu pa parku ar velorikšu (1h 2 personām 15,00 EUR)

Informāciju par parku var saņemt mājas lapā http://www.aluksnespils.lv/ 

Vai Alūksnes muzejā, Pils ielā 74, Alūksnē. 

Foto: Jana Rāga

loading