Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Alūksnes muzejs

Foto: Igors Metums

 

Pašā Alūksnes sirdī, blakus gleznainajam ezeram, lepni gozējas Alūksnes Jaunā pils un tai pieguļošais muižas parks.

Alūksnes Jaunā pils celta 19. gs. otrajā pusē pēc barona Aleksandra Jozefa fon Fītinghofa pasūtījuma un ir viens no ievērojamākajiem vēlās Tjūdoru neogotikas arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Pils galvenā fasāde vērsta pret ziemeļiem – ar skatu uz Alūksnes ezeru. Virs pils ieejas redzams Fītinghofu dzimtas ģerbonis. Pils iekštelpas sevī slēpj dažādu arhitektūras stilu mākslinieciskos sienu un griestu gleznojumus.

 

 

Šobrīd Jaunajā pilī darbojas Alūksnes muzejs un privātais dabas muzejs “Vides labirints”. Alūksnes muzejs dibināts 1959. gada 1. aprīlī.  Tas kopj un saglabā lokālo identitāti, atklāj Alūksnes kultūrvēsturiskā mantojuma savdabību un daudzveidību, izglīto un sadarbojas ar dažādu vecumu iedzīvotāju grupām un attīsta kultūras un tūrisma piedāvājumu.

 

 

 

Alūksnes muzejā apskatāmas pastāvīgās ekspozīcijas: “Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē”, „Laikmetu mielasts”, “100 vēsturiski mirkļi Alūksnē”,  „Leo Kokle. Mākslinieka istaba”, „Totalitārajā režīmā cietušo piemiņas istaba”, „Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”. Pils noskaņu var sajust J. Medmaņa privātā mēbeļu kolekcijas izstādē “19.gs. muižkungu guļamistaba”, bet latviskais mantojums iepriecina apmeklētājus izstādē “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”.

 

 

 

Alūksnes muzejs piedāvā mainīgās ekspozīcijas, lekcijas, dažādas muzejpedagoģiskās programmas bērniem un pieaugušajiem, kā arī daudzveidīgus tematiskos pasākumus: “Saules saukšana”, “Muzeju nakts”, “Leģendu nakts”, tradicionālie gadskārtu svētki, gadadienas, pētniecisko darbu prezentācijas u.c.

 

 

Muzeja speciālista pavadībā muzeja ekspozīciju apmeklējums, pils arhitektūras un Alūksnes Muižas parka apskate pārvēršas par noslēpumiem un atklāsmēm bagātu piedzīvojumu.

 

Alūksnes Jaunā pils un muižas parks ar elegantu šarmu iepriecina ikvienu pilsētas iedzīvotāju un viesi. Baronu fon Fītinghofu pāris svētku reizēs ļoti viesmīlīgi un ar lielu prieku uzņem ciemiņus, bet vēsturiski romantiskā vidē mīlestības solījumi iegūst nozīmīgu skanējumu un piešķir pasākumam svinīgumu.

Alūksnes muzeja piedāvājumi:

Muzejpedagoģiskās programmas.
Kāzu piedāvājums.

 

Alūksnes muzeja darba laiks: šeit!

Adrese: Pils iela 74, Alūksne

T.: +371 64381321, +371 25665538

E-pasts: muzejs@aluksne.lv , muzejs.info@aluksne.lv

www.aluksnespils.lv

www.facebook.com/aluksne.museum

www.draugiem.lv/aluksnesmuzejs

www.instagram.com/aluksnes.muzejs

 

 

loading