Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Divu dienu piedāvājums Alūksnē!

Alūksne jau izsenis pilsētas viesus aizrauj ar savu kultūrvēstures mantojumu, ainavām un viesmīlību!

Varbūt saplāno nedēļas nogali un atbrauc, pārliecinies, cik šeit ir skaisti, nostaļģiski un gleznaini?

1. diena.    Dabas taka Veclaicenē un Kornetu skatu tornis — Lielā Munameģa skatu tornis — Maltīte Alūksnē — Naksnīgā Alūksne —  Nakšņošana

2. diena.   Muzeja apmeklējums — Alūksnes Muižas parks —  Alūksnes ezera valdzinājums —  Alūksnes skatu tornis

 

1.diena.

  • Iesakām izbaudīt kalnaino Veclaicenes ainavu 3,5 km garajā Drusku pilskalna dabas takā, mērojot stāvo kāpumu Drusku pilskalnā- to pievarēt palīdzēs izveidotās koka kāpnes! Dodieties 27 metrus augstajā Kornetu skatu tornī – no kura paveras lieliski dabas taka skati, neatkarīgi no gadalaika, pakalni, vairāki desmiti ezeru! Aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene” atrodas 30 km attālumā no Alūksnes. 
  • Dodieties Baltijas augstākajā kalnā Lielā Munameģa skatu tornis Igaunijā- tikai 30 km attālumā. Līdzi nepieciešams personu apliecinošs dokuments.
  • Nobaudi Alūksnes īpašo kokteili un nogaršo Alūksnes izslavētos profitroļus! “Benevilla” , “Pajumte“, “Jolanta”, “Katrīnkrogs”, “Pie Martas”.
  • Alūksne vakara stundās pārvēršas par romantisku gaismas piedzīvojumu izgaismotajos objektos: Slavas templis– granīta rotonda, Tempļakalna ielas gājēju tilts, Livonijas ordeņa pilsdrupas un Dienvidu tornis, Strūklakas pie Jaunās pils un Alūksnes ezera, Jaunā pils, Alūksnes Evaņģēliski  luteriskā baznīca, 7.Siguldas kājnieku piemineklis.
  • Relaksējies un atpūties kādā no Alūksnes viesmīlīgajām naktsmītnēm!

 

2.diena.

  •  Izzini Alūksnes pilsētas, baronu fon Fītinghofu dzimtas vēsturi, kļūsti par detektīvu Alūksnes Bānīša stacijā,apmeklē vienu no lielākajām fluorescento minerālu kolekcijām Eiropā! Uzzini, kā saimnieko Malēnieši, apskati pats Ernsta Glika tulkoto Bībeli! Atklāj, kā pagātne un tās atstātais mantojums sadzīvo ar tagadni! Muzeji un to piedāvājums: šeit!
  • Alūksnes muižas parks kultūrvēstures un pastaigas cienītājus pārsteigs ar baronu fon Fītinghofu dzimtas atstāto mantojumu un bagātu mazo arhitektūras formu klāstu!
  • Alūksnes ezera valdzinājums ar teikām, nostāstiem un gleznainajiem skatiem aizrauj! Dodieties braucienos ar Kuģīti “Marienburg” vai Plostu “Kaija” vai atpūtieties individuāli, izvēloties savu ūdens maršrutu ar laivām, katamarāniem, SUP dēļiem, smailītēm.
  • Dodieties 153 pakāpienu izaicinājumā Tempļakalna parkā 37,8 m augstajā Alūksnes skatu tornī, vēlreiz pārliecināties par īpašajiem skatiem un emocijām, ko sniedz Alūksne!                                                                                         

                                                                                                                                                                   Foto: Ainars Gaidis, Alvits Grīvnieks, Diāna Lozko

Uz tikšanos !

Foto: Māris Šļivka

loading