Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Baltijas ceļam 30

Nevardarbīgā Baltijas ceļa  akcija 1989. gada 23. augustā izskanēja visā pasaulē ar milzīgu apbrīnu un cieņu, un to atceras vēl šodien ļoti daudzi visās pasaules malās. Piektdien, 23. augustā, Alūksnē notiks Baltijas ceļa 30. gadadienas atceres pasākumi.

 

No pulksten 9:00 līdz 12:00 skvērā pie Alūksnes Kultūras centra pasākuma organizatori kopā ar iedzīvotājiem veidos veltījumu “Tauriņu ceļš” par godu Baltijas ceļa 30 gadu jubilejai. Veltījumu iecerēts veidot kā ziedu kompozīciju, tāpēc aicinām novada iedzīvotājus iesaistīties un palīdzēt, nesot ziedus no saviem dārziem. Kopā ar novada mazpulkiem no ziediem iecerēts izveidot 30 tauriņus.

 

Atsaucot atmiņā 1989. gada 23. augusta notikumus, kad trīs Baltijas tautas ilgās pēc neatkarības vienojās dzīvā cilvēku ķēdē, aicinām pulksten 12:00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē noskatīties Askolda Saulīša dokumentālo filmu “Baltijas brīvības ceļš”.

Filmā atspoguļoti notikumi, kas saistīti ar Baltijas valstu nostāšanos uz vienas vēsturiskās attīstības ceļa uzreiz kopš neatkarības proklamēšanas 20. gadsimta sākumā. Pirmie ciešākas sadarbības soļi tika sperti 1920. un 1930.gados, tomēr tie nespēja novērst valstu neatkarības zaudēšanu. Izcilākais Baltijas tautu sadarbības piemērs ir 1989. gada 23. augustā notikusī demonstrācija pret Molotova – Ribentropa paktu – Baltijas ceļš, kas pulcēja gandrīz 2 miljonus cilvēku, sadot rokas un izveidot dzīvo ķēdi no Tallinas līdz Rīgai un Viļņai. Tas bija arī solis tuvāk neatkarības atjaunošanai, sabrūkot PSRS. Baltijas ceļš ir process, kura rezultāts ir realitāte, kurā mēs pašlaik dzīvojam. Dižās sociālās, ekonomiskās un politiskās 1990. gadu pārmaiņas un atkalapvienošanās ar Eiropas politisko, sociālo un kultūras vidi. Baltijas brīvības ceļš ir trīs valstu – māsu sadarbība un arī sāncensība brīvās pasaules un brīvā tirgus apstākļos, esot plecu pie pleca gan priekos, gan arī grūtībās.

 

Dienas noslēgumā pulksten 18:00 Atvara Sirmā un Kristīnes Dinas Bitānes koncerts pie Alūksnes Kultūras centra.

Lietus gadījumā – Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē.

Ieeja koncertā bez maksas.

loading