Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Ceļvedis sniegotai atpūtai Alūksnes pilsētā un novadā.

Alūksne jau izsenis ir bijusi īpaša ar to, ka šeit ar pārliecību ir baudāmi visi četri gadalaiki! Arī  šogad ziema ieradusies neplānoti, dāvājot bagātīgas sniega kupenas, Alūksnes pilsētu rotātu skaistu un baltu. Alūksnieši svin ziemu- slēpojot,  baudot svaigu gaisu pastaigās, kopā ar bērniem ceļot sniegavīrus un pikojoties!

Gādājiet siltu apģērbu, sagatavojiet karstos dzērienu termokrūzēs, ņemiet līdzi slēpes, ragavas un dodieties svaigā gaisā!

Ikviens tiek aicināts savu brīvo laiku pārvērst par veselības kūri Ziemas sporta centrā “Mežinieki”. Kvalitatīvi sagatavotas dažādu pakāpju un grūtību distanču trases, kas darba dienās un 29.02. līdz pulksten 20:00 tiek arī izgaismotas, lai atpūtu varētu baudīt ilgāku laiku.

Foto: Linda Arāja

Ģimeņu lokā alūksnieši  ir iecienījuši atpūtu ar ragaviņām, dodoties bagātīgā sniega kupenu izaicinājumā- Alūksnes muižas  parkā vai Tempļakalnā, no kura virsotnes raugoties, pār ezeru  paveras varens  skats uz muižas parku un Alūksnes Jauno  pili.

Foto: Māris Šļivka

Alūksne arī ziemā, līdz ar pilsētas laternu iedegšanos, vakara stundās pārvēršas par romantisku gaismas un krāsu piedzīvojumu abpus ezeram! Slavas templis– granīta rotonda Tempļakalnā, atjaunotais Livonijas ordeņa Marienburgas (Alūksnes) viduslaiku pils Dienvidu tornis, Jaunā pils, Alūksnes Evaņģēliski luteriskā baznīca7.Siguldas kājnieku piemineklis, Tempļakalna ielas gājēju tilts, kas katras stundas pirmās 15 minūtes noskaņu bagātina arī muzikāli un nostaļģiski. 

Būšana pie dabas, viennozīmīgi, ir ne tikai relaksējoša, bet arī veselīga – svaigais meža gaiss, pastaigu takas, nakšņošana Veclaicenes Dabas mājās, miers un klusums – to visu iespējams iegūt Aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene”, kas ir tikai 25 minūšu braucienā no Alūksnes. Paņemiet dažus gaismas lukturīšus, siltu apģērbu, labu kompāniju un brauciet sajust dabas dažādību!

Ziemās, kad sals Alūksnē ir īpaši dzestrs vai brīžos, kad pēc sporta aktivitātēm relaksāciju un labjūti pieprasa organisms, izvēlieties  kādu no Alūksnes novada veselības pirtiņām vai saunām, kur tiks atgriezts gan veselais gars, gan iegūta nepieciešamā enerģijai ikdienas ritmam!

Alūksnes Kultūras centrā, īpaši ziemas sezonā, ik nedēļu norit ļoti aktīva kultūras dzīve-  plaša un kvalitatīva koncertu programma ,  teātru izrādes, mākslas izstādes, kino seansi, kā izstādes. Viesi allaž novērtē gan akustiski skanīgās telpas, gan viesmīlību.

Viesojoties Alūksnē, Izzini Alūksnes pilsētas, baronu fon Fītinghofu dzimtas vēsturi, kļūsti par detektīvu Alūksnes Bānīša stacijā, apmeklē vienu no lielākajām fluorescento minerālu kolekcijām Eiropā! Uzzini, kā saimnieko Malēnieši…. Atklāj, kā pagātne un tās atstātais mantojums sadzīvo ar tagadni! Muzeji un to piedāvājums.

Pēc ziemas baudīšanas Alūksnē ikviens tiek aicināts doties uz kādu no Alūksnes kafejnīcām, lai nobaudītu Alūksnes īpašo kokteili– aromātisku un  sildošu; un vai Jūs esat dzirdējuši par Alūksnes profitroļiem? Arī tos vaicājiet, vērtējiet un garšojiet!

Uz tikšanos Alūksnē!

loading