Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Ceļvedis sniegotai atpūtai Alūksnes pilsētā un novadā.

Alūksne jau izsenis ir bijusi īpaša ar to, ka šeit ar pārliecību ir baudāmi visi četri gadalaiki! Arī šogad ziema ieradusies, dāvājot bagātīgas sniega kupenas un Alūksnes novadu rotājot skaistu un baltu. Alūksnieši svin ziemu- slēpojot,  baudot svaigu gaisu pastaigās, kopā ar bērniem ceļot sniegavīrus un pikojoties!

Gādājiet siltu apģērbu, sagatavojiet karstos dzērienu termokrūzēs, ņemiet līdzi slēpes, ragavas un dodieties svaigā gaisā!

Foto: Linda Arāja

 

Ikviens tiek aicināts savu brīvo laiku pārvērst par veselības kūri Ziemas sporta centrā “Mežinieki”. Kvalitatīvi sagatavotas dažādu pakāpju un grūtību distanču trases, kas otrdien- sestdien (ieskaitot) ir izgaismotas. Apgaismojums tiek ieslēgts līdz ar krēslas iestāšanos un darbojas līdz pulksten 20:00.

 

Ģimeņu lokā alūksnieši  ir iecienījuši atpūtu ar ragaviņām, dodoties bagātīgā sniega kupenu izaicinājumā- Alūksnes muižas  parkā vai Tempļakalnā, no kura virsotnes raugoties, pār ezeru  paveras varens  skats uz muižas parku un Alūksnes Jauno  pili.

 

Foto: Māris Šļivka

Foto: Ainars Gaidis

Alūksne arī ziemā, līdz ar pilsētas laternu iedegšanos, vakara stundās pārvēršas par romantisku gaismas un krāsu piedzīvojumu abpus ezeram! Slavas templis– Granīta rotonda Tempļakalnā, atjaunotais Livonijas ordeņa pilsdrupu Dienvidu tornis, Alūksnes Jaunā pils, Alūksnes Evaņģēliski luteriskā baznīca7.Siguldas kājnieku piemineklis, Tempļakalna ielas gājēju tilts, kas katras stundas pirmās 15 minūtes noskaņu bagātina arī muzikāli un nostaļģiski. 

 

Būšana pie dabas, viennozīmīgi, ir ne tikai relaksējoša, bet arī veselīga – svaigais meža gaiss, pastaigu Dabas takas pa reljefainu un gleznainu apvidu,  pastaiga līdz skatu tornim Dēliņkalnā. nakšņošana Veclaicenes Dabas mājās, “Ezelīčos” , “Saliņās” , kur apsolīts miers un dabas skaistuma baudīšana .Tas viss Aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene”, kas ir tikai 25 minūšu braucienā no Alūksnes. 

 

 

 

Ziemās, kad sals Alūksnē ir īpaši dzestrs vai brīžos, kad pēc sporta aktivitātēm relaksāciju un labjūti pieprasa organisms, izvēlieties  kādu no Alūksnes novada veselības pirtiņām vai saunām, kur tiks atgriezts gan veselais gars, gan iegūta nepieciešamā enerģijai ikdienas ritmam!

 

 

Pusdienas un vakariņas piesakiet telefoniski vai dodieties iegādāties uz vietas kādā no Alūksnes kafejnīcām:

Restorāns “Jolanta”

Kafejnīca “Benevilla”, Kafejnīca “Pajumte”Kafejnīca “Gustiņš”

Picērija “Zebra”Burgernīca “Cita opera” 

Kafejnīca “Pauze”Kafejnīca “Altiņš”Kafejnīca “Ābols”

 

 

loading