Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Alūksne aicina doties pastaigās un svaigā gaisā- tuvāk dabai!

Saprotot, ka tieši šobrīd veselībai un pašsajūtas uzlabošanai pastaigas un fiziskās aktivitātes svaigā gaisā ir nepieciešamas daudz vairāk un biežāk, nekā tas ir darīts līdz šim, ieskatieties, kur pilnībā netraucēti varat izbaudīt pavasari. Taču visi kopā ievērosim, ka šajā laikā svaigs gaiss ir nepieciešams visiem, jābūt ļoti uzmanīgiem, un atbildīgiem vienam pret otru un pašiem pret sevi, ievērojot distanci un valstī noteiktās prasības un noteikumus!

Pastaigas, nūjošana, skrējiens Alūksnes muižas parkā un Tempļakalna parkā ir īstā vieta, kur svaigs gaiss mijās ar fiziskajām aktivitātēm un interesantu kultūrvēstures izziņu. 

“Ezertaka”, kas ved apkārt Alūksnes ezera pussalai ir tieši 2,8 km gara. No šīs takas gājējam paveras skaistākās krasta ainavas un divas no teikām un nostāstiem apvītākās Alūksnes ezera salas – Cepurīte un Garā sala, kā arī ezera lielākā sala – Pilssala. Taka atrodas pavisam tuvu pilsētas centram, tomēr ļauj izbaudīt dabas vienreizību un klusumu, jo ved pa stāvu ezera krastu cauri mežu apaugušām gravām un pāri uzkalniem. Pastaigas pa šo taku īpaši iesakām reljefa, skaistu dabas un cilvēku rokas neskartu skatu cienītājiem. 

 

Savukārt sporta centrs “Mežinieki”, kas atrodas  divu km attālumā, piedāvā četras dažādas trases, kuras izmantot  pastaigām, nūjošanai, skriešanai, velobraukšanai un pat skrituļošanai.

Iesakām uzspēlēt Disku golfu turpat, “Mežiniekos” .Disku golfa laukumā atrodas deviņi disku ķērājgrozi. Tie izvietoti teritorijā tā, lai saglabātos tur esošās dabas vērtības, kā arī, lai nodrošinātu racionālu un ērtu spēles baudīšanu gan iesācējiem, gan lietpratējiem. 

 

 

 

Izstaigājiet Alūksnes pilsētu- tā pošas Lieldienām!

Noteikti iesakām Lieldienu zaķus un cāļus apciemot pašiem mazākajiem!

 

 

Foto: Māris Šļivka

 

Un, protams, Naksnīgā Alūksne, kad pilsēta diennakts tumšajās stundās pārvēršas par romantisku gaismas un krāsu piedzīvojumu.

Izgaismots Slavas templis– granīta rotonda Tempļakalnā, Livonijas ordeņa Marienburgas (Alūksnes) viduslaiku pils Dienvidu tornis , Tempļakalna ielas gājēju tiltsJaunā pils, 18. gs. Agrīnā klasicisma stilā celtā Alūksnes Evaņģēliski  luteriskā baznīca7.Siguldas kājnieku piemineklis.

 

 

Foto: Ainars Gaidis

 

Aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene” ir vieta, kur viennozīmīgi iespējams vērot kā mostas daba – pilnīgā mierā un klusumā.  Saklausīt putnu dziesmas, ieraudzīt ziedošas vizbulītes, sniegpulkstenīšus un plaukstošus pūpolus.  To visu var arī no augšas- veroties plašumā no Kornetu vai Dēliņkalna skatu torņa. Piedzīvojumu meklētājiem iespējams izaicināt sevi un doties kādā no četrām dabas takām – Drusku pilskalna taka (3,5 kilometri) , Raipala ezera taka (7,5 kilometri), Veselības maršruts (2,5 kilometri) un Ilgāja-Naudas akmens taka (4,5 kilometri). 

 

 

 

 

 

 

 

Dodies uz Jaunlaicenes muižu un apskati Alūksnes augstienes brīnišķīgo ainavu. Iesakām doties pastaigā pa muižas parku, kas ir lieliski piemērota pastaigai ar bērniem. Jaunlaicenes muižas komplekss celts 18. gs. beigās un 19. gs. pirmajā pusē. Plašajā muižas kompleksā saglabājušās 16 celtnes, kuras uzturējusi baronu fon Volfu dzimta. Pagasts ir bagāts ar krāšņām ainavām –  nelieliem ezeriem, strautiem un purviem, kā arī daudziem ievērojamiem kultūras un dabas pieminekļiem. Baudi tos netraucēti Jaunlaicenē.

 

Ja esi gatavs īstai ekspedīcijai – dodies atklāt Bānīša vēsturisko posmu. Bānītis ir Baltijā vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens, kurš regulāri veic kustību maršrutā Gulbene – Alūksne. Tomēr agrāk Alūksnē maršruts nebeidzās, bet gan turpinājās līdz pat Apei. Izbaudi pastaigu vietā, kur kādreiz braucis vilciens. Saskati vēsturiskos gulšņus, atrodi dzelzceļa tiltiņus un saklausi pavasari. Vairāk info- Fb.com/AluksnesBanisastacija/

 

 

 

loading