Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Īstu ziemu aicinām izbaudīt Ziemas sporta festivālā Alūksnē


slepojums
No 27. februāra līdz 1. martam Alūksnes novada pašvaldība, sadarbībā ar sporta veidu federācijām, sporta klubiem un izglītības iestādēm, organizēs vērienīgu Ziemas sporta festivālu „Alūksne 2015”, piedāvājot iespēju gan iesaistīties dažādās ziemas sporta aktivitātēs, gan just līdzi citiem sportotājiem.

 

 

 

 

 

 

 

Festivāla norises sāksies piektdien, 27. februārī, kad Alūksnes novada ziemas sporta centrā „Mežinieki” pēc ilgāka pārtraukuma atgriezīsies biatlons – te noritēs Latvijas čempionāts pieaugušajiem, Latvijas čempionāta junioriem un jauniešiem 2. kārta un Jāņa Gulbja Kausa izcīņa. Čempionāts notiks divas dienas – piektdien risināsies biatlona sprinta sacensības, bet svētdien – masu starti. Sagaidāms, ka sacensībās piedalīsies ne tikai Latvijas biatlonisti, bet arī viesi no kaimiņvalstīm – Igaunijas un Lietuvas. Sacensību nolikums publicēts www.biatlons.lv.

 

Sestdien, 28. februārī festivāla ietvaros visvairāk sportisku norišu, kas notiks dažādās vietās pilsētā. Diena sāksies ar skijoringa sacensībām uz Alūksnes ezera ledus pie Pilssalas. Plānots, ka Alūksnē norisināsies divi Latvijas Nacionāla čempionāta moto skijoringā un ziemas motokrosā posmi – sestdien un svētdien. Sacensībās spēkiem un veiklībā mērosies sportisti ar dažādu klašu motocikliem. Uz starta blakus jau pieredzējušiem skijoringa braucējiem aicināts stāties ikviens, kas vēlas sajust šo sacensību garšu. Reģistrēties sacensībām visi dalībnieki varēs sacensību dienā Pilssalā no pulksten 8.00. Sagaidāms, ka dalībnieku skaits varētu pārsniegt simtu. Sīkāka informācija par pieteikšanās kārtību un dalību skijoringā atrodama www.motolama.lv.

 

Turpat Pilssalas stadionā būs dažādas aktivitātes ģimenēm ar bērniem, jauniešiem un citiem interesentiem, kuru rīkošanā iesaistīsies Alūksnes izglītības iestādes. Paredzams, ka šeit arī varēs vizināties zirga kamanās. Sacensību vietās Pilssalā un „Mežiniekos” sestdien darbosies sporta inventāra tirdziņi un darbosies bufetes.

 

Hokeja laukumā pie Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sestdien un svētdien notiks hokeja turnīrs, kurā tiek gaidīta arī kaimiņu novadu komandu piedalīšanās. Pēcpusdienā uz Alūksnes ezera ledus autovadītāji varēs pārbaudīt savas autobraukšanas prasmes ledus sprintā. Šajā braucienā var piedalīties ikviens autovadītājs ar ielas automašīnu, kas ir tehniskā kārtībā un atbilstoši nokomplektēta. Plašāka informācija par hokeja turnīru un ledus sprinta braucieniem būs pieejama www.aluksne.lv.

 

Ziemas sporta centrā „Mežinieki” 28. februārī notiks DION SportLat balvas izcīņa – tautas slēpojums „Alūksne 2015”, kura tradīcijas sniedzas jau vairākos gadu desmitos un kas pēdējos gados kļuvis arī par SportLat balvas izcīņas posmu.  Slēpojumā ikviens šī sporta veida cienītājs varēs izvēlēties distanci pēc savām spējām un vēlmēm – būs gan 300 metru gara trase bērniem trīs vecuma grupās, gan meistarības klases vīriešiem un sievietēm, kuri attiecīgi veiks 18 km un 12 km distances,  kā arī iesācēju un veselības grupas, kuriem organizatori piedāvā noslēpot 3 km garu trasi. Visa informācija par slēpojumu un pieteikšanās tam www.sportlat.lv.

 

Sestdien festivāla ietvaros notiks minirallijs „Marienburga”, kas būs Latvijas Automobiļu federācijas Standartautomobiļu komisijas kausa izcīņas minirallijā standarta un sporta automašīnām 2. posms. Minirallija organizatori izveidojuši interesantu trasi Alūksnes apkārtnes ceļos un ātrumposmos dalībniekiem būs jānobrauc ap 15 km. Pieteikšanās minirallijam „Marienburga”, reģistrējušos dalībnieku saraksts, kā arī sacensību nolikums atrodams www.4rati.lv.

 

Gan sestdien, gan svētdien uz Alūksnes ezera pretim zirgu dzirdinātavai blakus ceļam Alūksne – Kolberģis būs iespējams vērot kaitborda paraugdemonstrējumus un arī piedalīties apmācībās, bet hokeja laukumā pie Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sestdien hokeja spēļu starplaikā pulksten 13 notiks slidošanas sacensības.

 

Sestdienas vakarā savukārt skatītājus aicinām uz Tempļakalnu, kur notiks „Tempļa kalna kausa izcīņa „slopestyle” 2015” jeb snovborda un frīstaila slēpotāju šovs. Pasākumā piedalīsies pieredzējuši snovbordisti un frīstaila slēpotāji no Latvijas, būs galvu reibinoši paraugdemonstrējumi uz Gap jump un slide elementiem, atrakcijas skatītājiem, mūzika, uguņošana un citi pārsteigumi. Sacensību nolikums www.aluksne.lv.

 

Ziemas sporta festivāla laikā – 28. februāra vakarā Māriņkalna tautas namā notiks Alūksnes novada pašvaldības apbalvojumu „Pagodinājums sportā” un „Pagodinājums kultūrā” pasniegšanas ceremonija. Te gan ieeja pasākumā tikai ar ielūgumiem, pārējiem atpūtas pasākumi klubos „Prelūdija” un  „Cita opera”.

 

Ziemas sporta festivāls turpināsies arī svētdien, kad jau no rīta uz Alūksnes ezera ledus pulcēsies zemledus makšķerēšanas cienītāji, jo pie atpūtas centra “Jaunsētas” notiks sacensības zemledus makšķerēšanā, kurā aicinām piedalīties ikvienu šīs nodarbes cienītāju. Sacensības notiks individuālajā konkurencē un par uzvarētājiem atzīs trīs sacensību dalībniekus, kuru noķerto zivju kopējais svars vislielākais. Sacensību nolikums publicēts www.aluksne.lv.

 

Pilssalā savukārt svētdien turpināsies Latvijas Nacionālais čempionāts skijoringā, bet hokeja laukumā pie ģimnāzijas – hokeja turnīra finālspēles. Arī tie, kurus vilina kaitbords, svētdien varēs vērot gan paraugdemonstrējumus, gan paši apgūt šo prasmi. Bet ziemas sporta centrā „Mežinieki” notiks Latvijas čempionāts biatlonā – svētdien uz starta te stāsies visu grupu sportisti, lai mērotos spēkiem distancēs ar kopējo startu.

 

Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, lūdzam sekot informācijai par iespējamām izmaiņām festivāla programmā www.aluksne.lv!

loading