Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Alūksnes novada pašvaldība apbalvo kultūras un sporta nozaru ļaudis

apbalvojumsIzvērtējot 2014. gada veikumu kultūrā un sportā, Alūksnes novada pašvaldība sestdien, 28. februārī šo jomu labākajiem pasniedza apbalvojumus “Pagodinājums kultūrā” un “Pagodinājums sportā”.

 

Apbalvojumu moto ir „Ūdens lāse pasauli maina nevis ar spēku, bet neatlaidību” un tas simboliski pauž gan sportistu neatlaidīgo cīņu par rezultātiem, gan kultūras jomas pārstāvju nerimstošo radošo garu. Gan vienu, gan otru apbalvojumu pašvaldība šogad pasniedza sešām personām.

 

Līdz ar Pagodinājuma rakstu apbalvojamie saņēma arī Alūksnes metālmākslinieka Laimoņa Bāliņa kaltus oriģinālus svečturus, kas simbolizē ūdens lāsi, kā arī naudas balvas. Apbalvojumus novada kultūras un sporta ļaudīm pasniedza un ar apsveikuma vārdiem sveica Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins, Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte un sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

Apbalvojumu „Pagodinājums kultūrā” saņēma Pededzes tautas nama vadītāja Tatjana Steklova par inovatīvu, radošu un nozīmīgu devumu Pededzes pagasta un Alūksnes novada kultūrvides saglabāšanā un pilnveidošanā. Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kopu “Jukums” un “Olysta” vadītājam Agrim Veismanim apbalvojums piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu deju nozares attīstībā un Alūksnes novada popularizēšanu Latvijā un pasaulē. A. Veismanis gan pasākumā piedalīties nevarēja, tādēļ apbalvojumu saņēma un pateicības vārdus no viņa nolasīja Alūksnes pilsētas Tautas nama direktore Sanita Bērziņa.

Alūksnes pilsētas Tautas nama skolotāju kora “Atzele” diriģentam Jānim Baltiņam apbalvojums tika pasniegts par nozīmīgu ieguldījumu koru nozares attīstībā un izciliem sasniegumiem starptautiskajos konkursos. Zeltiņu tautas nama vadītāja Gunita Paleja apbalvojumu saņēma par profesionalitāti un nozīmīgu devumu jaunu kultūras tradīciju veidošanā Alūksnes novadā.

Pasākumā pašvaldības pārstāvji pasniedza arī divus apbalvojumus par mūža ieguldījumu kultūrā – Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītājai Dzidrai Bauerei un vēsturniekam un novadpētniekam Jānim Līcim.

Apbalvojumu „Pagodinājums sportā” pašvaldība pasniedza sportistam Oskaram Muižniekam par atzīstamiem rezultātiem biatlonā, slēpošanā, riteņbraukšanā un neatlaidību sportā. Pagodinājums piešķirts arī brīvprātīgajam trenerim Ērikam Grosam par mērķtiecīgu un aktīvu līdzdalību veselīga dzīvesveida un sportisko aktivitāšu organizēšanā un popularizēšanā Alūksnes novadā, kurš pasākumā gan nepiedalījās, tādēļ apbalvojums tika pasniegts Ilzenes pagasta pārvaldes vadītājai Ingrīdai Sniedzei.

Pasākumā piedalīties un saņemt “Pagodinājumu sportā” nevarēja arī šobrīd izcilākais Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kuru pašvaldība apbalvoja par augstiem sasniegumiem biatlonā un Alūksnes novada popularizēšanu pasaulē. Apbalvojumu dēla vietā saņēma viņa vecāki, kurus pasākumā sveica un pateicās arī Latvijas Biatlona federācijas vadība – Baiba Broka un Gundars Upenieks.

Pašvaldības apbalvojumus saņēma arī autosporta saime – autorallija ekipāžai Renāram Salakam un Zigurdam Kalniņam Pagodinājums piešķirts par augstiem sasniegumiem autosportā un Alūksnes atpazīstamības veicināšanu pasaulē, savukārt biedrībai „Autosporta klubs “Alūksne”” – par neatlaidību, entuziasmu un profesionālu darbu, organizējot autosporta sacensības Alūksnes novadā.

Arī sporta jomā tika pasniegts apbalvojums par mūža ieguldījumu un šajā reizē to saņēma ilggadējs Liepnas vidusskolas sporta skolotājs Vilhelms Kukličs.

Pasākuma fotogalerija www.aluksne.lv.

loading