Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Alūksnes pilsētas krāsu palete.

Pagarināsim kopības sajūtu, pavadot svaigā gaisā, skaistā dabā, kur vasara sāk mīties ar rudeni, izkrāsojot Alūksni vēl bagātīgākās krāsās! Izbaudiet Alūksnes piedāvātās atpūtas iespējas!

 

Alūksne piedāvā iepazīt un izbaudīt ezera vilinājumu, salu skaistumu, saglabāto un  atjaunoto kultūrvēstures arhitektūru, izbraucot ar kuģīti “Marienburg” vai plostu “Kaija”. Aktīvās atpūtas cienītājiem iespējams izbraukt ar SUP dēļiem, airu laivām, ūdens velosipēdiem. Asāku izjūtu cienītājiem ar ātrumlaivu un pūsli.

Pilssala ,kas glabā senus noslēpumus  un teikas cauri gadsimtiem, lepni un spītīgi tur Livonijas ordeņa 1342. gadā celto pili, kas nu jau pārtapusi gleznainās  drupās ar ierīkotu brīvdabas estrādi.

Alūksnes ezera Tempļakalna parka teritorijā pērn ir labiekārtotas sešas makšķerēšanas un trīs atpūtas vietas, kā arī izvietoti īpaša dizaina stendi ar informāciju un  teikām par Alūksnes ezeru un tā apkārtni.

Sporta  entuziastiem Pilssala piedāvā laukumus pludmales volejbola,  basketbola spēles cienītājiem, stadionu skriešanas entuziastiem! Ūdens un ezera baudītājiem, blakus modernam bērnu rotaļu laukumam un pavisam nesen atklātajai vasaras kafejnīcai “Sala”, ir ierīkota labiekārtota ezera  pludmale!

Savukārt 2 kilometru attālumā ārpus pilsētas, ir ierīkots Alūksnes disku golfa laukums ar deviņiem disku ķērājgroziem!

ALŪKSNES MUIŽAS PARKS UN EZERS CAURI GADSIMTIEM

Pašā pilsētas sirdī, līdzās krāšņajām strūklakām un Alūksnes ezeram, lepni gozējas 19. gs. Neogotikas stilā celtā Alūksnes Jaunā pils ar piegulošo  Muižas parku, kas bagāts ar mazajām arhitektūras formām- Granīta obelisku, Pomonas templi, Apaļo un Ovālo strūklaku, Putnu paviljonu, granīta soliņiem un čukstošo laternu, kas viesus aicina aiziet līdz Fītinghofu dzimtas mauzolejam un izzināt parka stāstu.  Dodoties ekskluzīvā izbraucienā ar VELORIKŠU, muižas parku un ezera ieskautos dabas skatus iespējams vērot ērtāk, laiskāk un justies tik pat aristokrātiski, kā savulaik Alūksnes Jaunās pils baroniem.

Pār ezeram lepni pilsētas viesus sveicina Tempļakalna parkā celtais Slavas templis- granīta rotonda, tam līdzās –Saules tilts un 37,8 m augstais Alūksnes skatu tornis.

NAKSNĪGĀ ALŪKSNE

Alūksne, abpus ezeram un uz tā , naktī noslēpumaini pārvēršas par romantisku gaismas piedzīvojumu.

Izgaismots Slavas templis- granīta rotonda Tempļakalnā, gājēju tilts, fantastiska gaismu un krāsu spēle Alvita Grīvnieka veidotajās strūklakās Jaunās pils parkā un Alūksnes ezerā, 18. gs. Agrīnā klasicisma stilā celtā Alūksnes Evaņģēliski  luteriskā baznīca, 7.Siguldas kājinieku piemineklis, naksnīgās Alūksne mūzikas un gaismas saspēle uz plosta “Kaija”.

Vasaras tveicē  piedāvājam pusdienas baudīt kādā no Alūksnes omulīgajām kafejnīcām! Skatīt šeit!

 Naktsmājas ezera krastā, pilsētas centrā vai klusākā nostūrī skatīt šeit!

Uz tikšanos Alūksnē!

FOTO : Alvits Grīvnieks, Ansis Starks

loading