Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Piedāvājums lietainam laikam

Lietainos laikapstākļos dabu un kā tā pārvēršas iespējams ieraudzīt nedaudz citādāk. Nepieciešams tikai labs garastāvoklis, kā arī piemērots un spilgts apģērbs labākām fotogrāfijām. Vai esi gatavs?  

11 interesantas aktivitātes lietainos laikapstākļos:

 

1.Atklāj sevī detektīva spējas! Apmeklē multimediālo ekspozīciju Alūksnes Bānīša stacijā, lai piedalītos aizraujošā piedzīvojuma spēlē “Dzelzceļa detektīvs”. Turpat blakus, stacijas ēkā, burgernīcā “Tvaiks x ogle” iespējams piedzīvot īstu garšu ceļojumu, sākot no dažādām Āzijas garšām, līdz mūsu pašu burgeram “Malēnietis”.

2.Atļauj sev izpausties radoši! Dodies pie kāda no keramikas meistariem Alūksnes pusē- Uģa Puzuļa vai Kristapa Brasļa. Ar amata mākslu Jums būs iespēja iepazīties gan interesantos ikdienas stāstos, gan pašiem piedaloties radošajā procesā. Vien nedaudz pacietības, un Lai top Tava pirmā māla bļodiņa!

3.Ļaujies muzeju tūrei! Alūksnē iespējams sastapt divus aizraujošus muzejus vienā ēkā – Alūksnes jaunajā pilī! Izzini pilsētas vēsturi Alūksnes muzejā un apžilbsti, no lielākās fluorescēto minerālu kolekcijas Eiropā, muzejā “Vides labirinti”.

4.Palutini sevi! Pasūti Alūksnes karsto dzērienu un gadu desmitu pārbaudīto vērtību Alūksnes profitroļus, kādā no pilsētas kafejnīcām. Apsēdies pie loga un ieraugi jaunu skatu, ko varbūt līdz šim nebūsi redzējis. Tāpat baudiet vietējo kafejnīcu brīvdienu piedāvājumus – svētdienu brančus, piektdienas vakaru tematiskās maltītes un muzikālos piedāvājumus.

5.Baudi pirts rituālus Alūksnes novadā ! Pirtī iešanai ir ļoti sena vēsture, tomēr, neskatoties uz to, pamatu pamatos tā nav mainījusies. Rudens un drēgns laiks ir īstais laiks, kad šos piedāvājumus izmantot.

6.Izbrauc ar Bānīti! Izbaudi īsāku vai garāku braucienu ar Baltijā vienīgo regulāri kursējošo šaursliežu dzelzceļa Bānīti.

7.Noķer Alūksnes tūrisma objektu atspulgus peļķēs! Dalies ar saviem foto un neaizmirstu pielikt #visitaluksne #aluksnesnovads #lietus_Alūksnē

8.Sajūti dabu pilsētā! Tikai tāpēc, ka līst nenozīmē, ka nevari doties pastaigā. Uzvelc savus lietus zābakus, jaku un paņem lietussargu. Garantējam, ka pastaigas laikā gūsiet pieredzi dabas baudīšanā – lietus skaņas un dabas smaržas – tādas nav iespējams iegūt saulainā dienā.

9.Uzraksti kādam pastkartīti no Alūksnes! Pastkartes ar skaistākajiem skatiem iespējams iegādāties Alūksnes Tūrisma informācijas centrā un Alūksnes Bānīša stacijā.

 

10.Iemācies malēniešu vārdus! Izmanto šo laiku, lai dotos uz Jaunlaicenes Muižas muzeju un apgūtu vietējo valodu.

11.Baudi kultūru! Alūksnes Kultūras centra pasākumu klāsts ir tik plašs, ka noteikti atradīsi sev piemērotu žanru – koncerti, teātra izrādes vai operetes sniegs Tev patīkamas emocijas visa vakara garumā.

Foto: Ainārs Cekuls, Egons Lācis

loading