Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

KAS NOTIEK?

                                   

Apmeklējiet izdaudzinātos Alūksnei raksturīgos pasākumus:
sniegoto Alūksnes ziemas ralliju 
janvārī, ūdens moto sporta čempionātu vasarā, Bānīša svētkus vai Alūksnes pilsētas svētkus augustā, kaut nedaudz uzzinot par Kapu svētkiem Latvijā. Piedalieties pierobežas tradicionālajos godos – masļeņicas ziemas priekos Pededzē februāra beigās, izbraucot zirga pajūgā, lustējoties kopā ar folkloras zinātājiem un ēdot bļinus. Drēgnos rudens vai sniegotos ziemas vakarus pavadiet mūsdienīgajā koncertzālē Alūksnes Kultūras centrā!

      

 

Kultūras, atpūtas un sporta pasākumi Alūksnes novadā

Atgādinām, ka kultūras, sporta un izklaides pasākumi notiek atbilstoši valstī attiecīgajā laikā noteiktajiem epidemioloģiskās drošības un pulcēšanās ierobežojumiem! Saskaņā ar valstī noteikto kārtību publiski pasākumi šobrīd jāapmeklē ar sejas aizsegu – masku vai vizieri. Ja valstī tiks pastiprināti ierobežojumi, pasākumi var tikt atcelti vai pārcelti, tādēļ aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai!

Kultūras norises muzejos

Informējam, ka saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 1. decembra lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 11. janvārim, muzeji un bibliotēkas darbu varēs turpināt kā līdz šim, strikti ievērojot visus epidemioloģiskās prasības.

Izstādes un ekspozīcijas muzejos drīkst apmeklēt individuāli vai vienas mājsaimniecības locekļi. Bibliotēkas drīkst klātienē izsniegt grāmatas līdzņemšanai.

 Citas kultūrvietas līdz nākamā gada 11. janvārim apmeklētājiem būs slēgtas.

 

Alūksnes muzejā

Mainīgās izstādes

Latvijas Floristu apvienības un EESTI FLORIST ziemas darbu izstāde “Spārni”.  Izstāde aplūkojama no 24. novembra līdz 9. janvārim.

V. Blūma foto izstāde “Alūksne toreiz un tagad”.

J. Medmana privātā mēbeļu kolekcijas izstāde “19. gs. muižkungu guļamistaba”.

 

Tematiskā izstāde

“No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”.

 

Pastāvīgās ekspozīcijas

Alūksnes vēsturiskā un arheoloģiskā ekspozīcija “Laikmetu mielasts”.

Digitāla izstāde “100 vēsturiski mirkļi Alūksnē”.

“Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē”.

“Pa 7. Siguldas kājnieku pulka pēdām”.

“Leo Kokle. Mākslinieka istaba”.

“Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”.

“Totalitārajā režīmā cietušo piemiņas istaba”.

 

Bejas bibliotēkas vēstures krātuvē

 

Pastāvīgās ekspozīcijas: Jaunalūksnes pagasta vēsture līdz 1945. gadam, Jaunalūksnes pagasts pēckara periodā (1945.-1988.), Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagastā no 1945. līdz 1953. gadam, Bejas skolas vēsture 19.-21. gs., Dabas un vēstures objekti Jaunalūksnes pagastā. Apmeklējumus lūgums pieteikt pa tālruni 25664432, sekojot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem!

 

Jaunlaicenes muižas muzejā

Pamatekspozīcijas:

“Jaunlaicenes muiža”

JAUNUMS – pamatekspozīcija “Malēnieša pasaule” – par to, kas mēs esam, kādi mēs esam, par mūsu valodu un dzīves uztveri”;

Izstādes:

“Noklusētā varonība. Latvijas Neatkarības karš 1918.-1920.”,

“Ja ikviens tik zemē sētu” – par ražas novākšanas un pārstrādes rīkiem un metodēm no 19.gs. līdz 20.gs. vidum, apmeklējot izstādi iespējams izspēlēt spēli “Kas meklē, tas atrod”, pārbaudīt sevi “Maņu un sajūtu pasaulē”, uzzināt, kā dažādus rīkus sauc malēnieši un izmēģināt spēkus citās izglītojošās spēlēs,

Izstāde ārpus muzeja: pastaiga Jaunlaicenes muižas parka teritorijā, kur izvietoti 10 informatīvie stendi, kas stāsta par Jaunlaicenes muižas apbūvi.

Muzeja interneta mājas lapā www.jaunlaicenesmuzejs.lv var iepazīties ar informāciju par Opekalna draudzes teritoriju un muižām, kas ietilpa draudzē.

 

Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā

 

Līdz 9. janvārim izstādes “Stāv dzirnas zaļā ielejā” un “Kalncempji caur fotoobjektīvu”.

 

Zeltiņu vēstures krātuvē

 

Pastāvīgās ekspozīcijas: “Ziemeļu zvaigzne” (veltīta Edgaram Liepiņam), “Nesenā pagātne”, “Novadnieku istaba”, “Mana skola Zeltiņos”, fotostāsts “Gadsimtu vējos šūpojoties”.

 

 

Alūksnes kultūras centra pasākumu plāns

 

 

 

loading