Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Alūksnē un novadā nedēļas nogale būs notikumiem bagāta!

Šis vēl ir laiks, kad, kad vasara mijas ar rudeni, darbi- ar atpūtu, izklaide- ar izziņu, un visa gada garumā,- Alūksnes kultūrvēstures sadzīvošana ar tagadni! Alūksnes pilsētā un novadā, kā allaž, ir ko redzēt, ko izjust un ko uzzināt atkal no jauna! Saplānojiet brīvdienas, brauciet ciemos un atpūtieties skaisti!

Piektdiena, 13. septembris

Foto: Jana Raaga

Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros, jau no plkst. 9:30 Alūksnes Muižas parkā norisināsies izzinošs pārgājiens mazākajiem interesentiem, un tējas baudīšana smalko aprindu gaumē Aleksandra paviljonā.

 

“Alūksnes Muižas parka mazo arhitektūras formu restaurācija”, “Izaicinājums sabiedriski publisko objektu restaurācijā” ekskursijas un lekcijas Alūksnes Muižas parkā gidu pavadībā- no plkst. 10:00-16:00

 

 

Dienas turpinājumu no plkst. 19:00 aicinām pavadīt  Dzejas dienu pasākumā “Sirds uz perona”, kur, kā daudzviet Latvijā un pasaulē, arī Alūksnes Bānīša stacijā norisināsies vakarēšana absolūti brīvā, relaksējošā un nepiespiestā gaisotnē

Visas dienas garumā būsiet gaidīti apmeklēt Alūksnes  Bānīša stacijas ekspozīciju, kā arī izaicināt sevi, piedaloties aizraujošajā spēlē “Dzelzceļa detektīvs”!

Sestdiena, 14. septembris

 

Svinēsim ikgadējos Pļaujas svētkus no plkst. 11:00! Andelēšanās, tautas muzikanti, dziesmas, dejas, lauku sētas darbu darīšana, radošās darbnīcas un vēl daudz interesanta, nedaudz piemirsta un pat senlaicīga! 

Alūksnes Jaunajā pilī no plkst.15:00 uz lekcijām aicinās arhitekte Ināra Caunīte un restauratores Lolita Hermsa un Zinaida Grīnfelde.

 

Plkst. 17:30 pulcēšanās pie Alūksnes Jaunās pils-ekskursija pa Alūksnes Muižas parku,kad gida stāstījumā uzzināsiet par parka kultūrvēsturisko mantojumu, tur veiktajiem mazo arhitektūras formu atjaunošanas un restaurācijas darbiem.

 

Foto: Alvits Grīvnieks

Plkst. 19:00 “Visa pasaule ziedos” pie Pomonas tempļa skanēs skaistākās pasaules un latviešu komponistu melodijas jaunās, krāšņās aranžijās. Muzicēs Sabīne Krilova (mecosoprāns), Madara Kalniņa (klavieres), Zane Pakalne (vijole), Aija Linde (alts), Elīza Sestule (čells)

Vakara gaitā Alūksnes Muižas parkā apmeklētājus priecēs izgaismoti parka objekti. Putnu paviljonā ar saviem krāšņajiem baložiem pārsteigs novadniece, cirka māksliniece Aija Balode. Aleksandra paviljonā varēs baudīt SIA “JM GRUPA” restorāna sarūpētos karstos dzērienus, uzkodas un Barona kūciņas. Pie Pomonas tempļa floristi veidos rudenīgo ziedu kompozīcijas.

 

 

Plkst. 16.00 Brauciens pa Alūksnes gleznaino ezeru ar plostu “Kaija” gida pavadībā!

Pieteikties pa tālruni 29416253. Maksa par braucienu pieaugušajiem 3,00 EUR, bērniem 1,50, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas!

Svētdiena, 15. septembris

Foto: Māris Šļivka

Bezmaksas izbraucieni ar plostu “Kaija” un kuģīti “Marienburg”, sniedzot iespēju izzināt Alūksnes kultūrvēsturisko mantojumu no gleznainā Alūksnes ezera 

puses. Pieteikšanās braucienam Alūksnes muzejā vai pa tālr. 25665538.

11:00 un 13:00           Izbrauciens ar plostu “Kaija”

12:00 un 15:00           Izbrauciens ar kuģīti “Marienburg”

 

Plkst. 14:00 maksas izbrauciens ar plostu “Kaija” gida pavadībā.Pieteikties pa tālruni 29416253. Maksa par braucienu pieaugušajiem 3,00 EUR, bērniem 1,50, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas!

Foto Alvits Grīvnieks

 

loading