Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

“RALLY ALŪKSNE 2018”- PIRMIE REKORDI JAU PIRMS STARTA

Rīt, 19.janvārī ar ralliju “Alūksne” startēs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas rallija un rallijsprinta sezona. “Rally Alūksne” norisināsies jau astoto gadu pēc kārtas un šogad, vēl pirms sacensību starta ir sasniegts jauns rekords – dalībnieku sarakstā atrodamas vairāk nekā 100 ekipāžas. Šāds dalībnieku daudzums Latvijas rallijos nav redzēts vismaz piecus gadus.

Sacensībās startēs gan pašmāju, lietuviešu un igauņu ekipāžas, gan sportisti no Ukrainas, Izraēlas, Krievijas, Ungārijas un Lielbritānijas.

Pirmais  starta numurs ir piešķirts ukraiņa Valērija Gorbana ekipāžai, kas sacensībās piedalīsies ar “Mini John Cooper Works WRC” automašīnu, kas nereti redzēta arī pasaules čempionāta trasēs. Ar otro numuru un kā pirmais no latviešiem cīņā dosies latviešu pilots Jānis Berķis, kurš otro sezonu startēs ar “Ford Fiesta R5”, savukārt 3. numuru saņēmis igaunis Stevens Villo, kura rīcībā pirmo reizi būs “Citroen DS3 R5” automašīna.

Ar ceturto numuru sacensībās startēs  igauņu sportists Egons Kaurs – viņš cīņā dosies ar “Ford Fiesta Proto”. Šāda modeļa auto arī polim Robertam Kocikam no Polijas, kurš saņēmis piekto numuru, un dalībniekiem, kas startēs ar sesto numuru,  igauņa Prīta Koika ekipāžai.

Pārsteigumus vienmēr gatavs sarūpēt atraktīvais Martins Samsons, kuram septītais numurs un unikālais pilnpiedziņas “BMW M3X”. Ar astoto numuru cīņu sāks igaunis Ranno Bundsens, kamēr devītais numurs Rolanda Baldiņa ekipāžai – abas tās startēs ar “Mitsubishi Lancer Evo VIII” automašīnām, un desmitais numurs ticis Sergejam Popovam, kurš startēs ar jaudīgo “Ford Fiesta R5”.

Arī šogad tiek turpināta viena no “Rally Alūksne”  tradīcijām, un ātrākā no viena tilta piedziņas ekipāžām iegūs naudas balvu 1000 EUR apmērā.

Sacensības tiks atklātas piektdienas, 19.janvāra vakarā ar ceremoniālo startu plkst.19:00 Alūksnē, Brūža ielā 7 (pie Alūksnes Kultūras centra), pēc kura ralija dalībnieki dosies divos nakts ātrumposmos.

Sestdien, 20.janvārī viņiem pievienosies arī rallijsprinta ieskaitē startējošie sportisti un cīņas turpināsies vēl septiņos ātrumposmos.  Ātrāko un veiksmīgāko sportistu apbalvošana notiks 18:30 Alūksnes Kultūras centrā.

www.autorally.lv skatītājiem paredzētās informācijas sadaļā ir publicēta ātrumposmu karte ar atzīmētām labākajām rallija skatu vietām katrā ātrumposmā.  Vienā no tām, blakus tramplīnu sērijai SS 3/6, Amserw Motors ir izveidojuši Toyota Lands Cruiser VIP rallija vērošanas vietu un testa braucienu trasi.

 “Rally Alūksne 2018” dalībnieku saraksts atrodams šeit.

Ieejas karte visiem sacensību ātrumposmiem maksās EUR 5 un ir nopērkamas gan www.bilesuparadize.lv,  gan  arī pirms katra ātrumposma.  

Informācija par satiksmes ierobežojumiem rallija laikā publicēta šeit.

Sacensības organizē biedrība “Autosporta klubs Alūksne” sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju (LAF) un Alūksnes novada pašvaldību. Atbalsta – Stickershop.lv, 4Plus, ASRT, Auto Kada, ZB Auto, SIA Apiņi, SIA AutoScan, MA Systems, SLB reklāmas ražotne, Jaunsētas, Sorma, Akvedukts. Oficiālais auto no Amserv. Spēks no Virši-A. Rallija dzēriens – Livonia. Informatīvi atbalsta – 4rati.lv, Rally.ee, Go4speed.lv, Latauto.lv, Tavs Auto.

Informāciju sagatavoja: Dace Janova, “Rally Alūksne 2018” preses centra vadītāja

loading