Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Skolēniem atpūta, kultūrvēsture un zelta rudens Alūksnē!

Kurp braukt šogad kopā ar klasi un skolotāju? Ja vēlies baudīt zelta rudens krāsas, aktivitātes, atpūtu un kultūrvēsturi, tad gaidām Alūksnē!

 

Skaistas ainavas, kultūrvēsture, teikas un fakti par Alūksni kopā ar gidu! 

Alūksnes Muižas parks ar baronu fon Fītinghofu dzimtas atstāto mantojumu un bagātu mazo arhitektūras formu klāstu – Putnu paviljonu, Pomonas templi, Čukstošo laternu, Fītinghofu dzimtas mauzoleju un vēl!

Pakāpies vēl augstāk rudenim- Tempļakalna parks Tev pasniegs uz delnas Alūksnes ezeru, parkus un gleznainu krāsu buķeti vienlaikus. Tas ir Slavas templis Rotonda, Alūksnes skatu tornis un turpat blakus- Zzip-line trošu nobrauciens “Zzzippp”- pāri Alūksnes ezeram elpu aizraujošā braucienā uz Alūksnes Pilssalu.

Jaunas prasmes, talantu atklāšana, ļaujot pašiem sev izpausties radoši pie kāda no keramikas meistariem Alūksnes pusē- Uģa Puzuļa vai Kristapa Brasļa. Ar amata mākslu Jums būs iespēja iepazīties gan interesantos ikdienas stāstos, gan pašiem piedaloties radošajā procesā. Vien nedaudz pacietības, sadarbības un Lai top Tava pirmā māla bļodiņa!

Viesošanās pie dabiska koka formu apstrādes meistara Harija Stradiņa. Izmantojot koku pēc iespējas pilnīgāk (ar zariem, saknēm, defektiem un efektiem), tiek radītas skaistas mēbeles un aksesuāri! Vairāk info šeit!

Kurš precīzāk un ātrāk? Ļaujies sacensību garam Disku golfa laukumā “Mežiniekos”ar deviņiem ķērājgroziem! Vairāk info šeit!

Ļaujieties Alūksnes ezera rudens vējam un ainavas baudīšanai, izvēloties braucienu ar Kuģīti “Marienburg” vai Plostu “Kaija”. Ezers pārsteidz ne  tikai ar gleznainiem skatiem, bet arī ar nostāstiem un teikām par redzamo un nojaušamo!

 

Nogaršojiet Alūksnes izslavētos profitroļus kādā no omulīgajām pilsētas kafejnīcām.

Alūksnes pilsētas un novada muzeju piedāvājums- izzinošas ekskursijas un izglītojošas programmas.

Alūksnes Bānīša stacija. Iekļauta arī “Latvijas skolas soma” programmas ietvaros.

Izklaidējošs piedzīvojums “Stacija Alūksne”

Interaktīva ekskursija pirmsskolas iestāžu audzēkņiem*, 1.-12. klašu skolēniem

Literatūras nodarbība “Dodamies ceļojumā!”  5.-9.klašu skolēniem

 

 

Alūksnes muzejs.   

Izglītojošas, radošas nodarbības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Alūksnes muzeja piedāvājums.

 

 

Jaunlaicenes muižas muzejs.  

“Dzimtas koka stāsts” – iepazīšanās ar baronu Volfu dzimtas koku, saruna un atjautības uzdevumu risināšana par dzimtas koka veidošanu. Ar dzijas lellīšu (vienu dzijas lellīti pagatavo paši) palīdzību katrs mēģina salikt savu dzimtas koku. 

“Ar varonību kabatā” – orientēšanās spēle ar literāro varoņu meklēšanu, iepazīšanu. Vienlaicīgi tiek iepazīta Jaunlaicenes muižas teritorija un apbūve. 

“Malēniešu vārdu spēle”– saruna par latviešu valodas veidošanos, dialektiem un izloksnēm.

                                          Izglītojošas nodarbības skolēniem Jaunlaicenes muzejā.

 

Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs.  Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Čaklā bitīte. Stāsts par bitēm un medu pirmsskolas un pirmo klašu skolas vecuma bērnu grupām.

Fotoorientēšanās lauku sētā ekskursijas laikā, apskatot muzeja ekspozīciju, jāatrod fotogrāfijās redzamos priekšmetus, to detaļas .

Neba maize pati nāca. Stāsts par maizes ceļu no grauda līdz maizes kukulim, izmantojot muzeja krājuma priekšmetus.

Muzeja piedāvājums.

 

Ernsta Glika Bībeles muzejs.

Ekspozīcijā 40 dažādās pasaules valodās ir Bībeles un Bībeļu izdevumi, tai skaitā pati pirmā latviešu valodā tulkotā Bībele. Iespēja palasīt tekstus vecajā rakstībā un izjust valodas attīstību gadsimtu gaitā.

 

 

Dabas muzejs “Vides labirints”. Iepazīsti putnu dziesmas, zemes dzīles un pasaules ūdeņu pieskāriena elpu ejot cauri Vides labirintiem, kuru nobeigumā nonāksi pie pasaules brīnumiem! Apskatāma viena no lielākajām fluorescento minerālu kolekcijām Eiropā.

 

 

 

Zeltiņu vēstures krātuve

Iespēja ceļot laikā. Dažādu armiju formas tērpi, „sarkanais stūrītis”, sadzīves priekšmeti stāsta par neseno padomju un pirmspadomju laika sadzīvi Latvijā. Skolas klase – dažādu laiku skolēnu dzīves aculieciniece. Tiem, kas šos laikus piedzīvojuši – iespēja pakavēties atmiņās, jaunajai paaudzei – ieraudzīt pasauli citā gaismā.

 

 

Uz tikšanos Alūksnē!

loading