Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

“Šo ēku var lasīt kā stāstu!” Nominācijas Alūksnes Bānīša stacijai!

Kopš pērnā gada 1. septembra, kad durvis vēra vaļā Alūksnes Bānīša stacija, apmeklētājiem tiek piedāvāta lieliska iespēja Multimediālā ekspozīcijā iepazīt un uzzināt Bānīša un stacijas vēsturi caur tās stāstiem!

Uzvaras laurus Alūksnes bānīša stacija, kam projekta autori ir SIA “Arhitektes Ināras Caunītes birojs”, projektu vadītāja – Sanita Adlere, plūc gan no apmeklētāju un viesu pozitīvajiem   vārdiem par lieliski padarīto darbu, mūsdienīgi un interesanti atspoguļojot ekspozīciju , gan ieņemot augstas vietas un profesionāļu atzinības, pierādot sevi konkursos un gada balvās.

  • Alūksnes bānīša stacijas ekspozīcija Amerikā saņem prestižo SEGD dizaina balvu
  • Augstākais novērtējums arhitektūrā «Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva 2019» – sudraba ananāss!
  • Devīto gadu pēc kārtas, izglītības projekta “Skolnieks Pētnieks Pilsētnieks” dalībnieku žūrija pasniedza arī bērnu balvu Latvijas arhitektūrā “Zirnis”. Arī Šajā gadā balvu saņēma Alūksnes Bānīša stacija.  
  • Interneta portālā “Delfi” norisinājās sabiedrības balsojums ,kurā Alūksnes Bānīša stacija pārliecinoši ieguva lielāko balsu skaitu!
  • “Gada labākā būve Latvijā 2018” nominācijā “Koka būve” Alūksnes Bānīša stacijas šķūņa pārbūve ieguvusi otro vietu. 
  • Nominācija «Gada ekspozīcija» (līdz 10 darbiniekiem) piešķirta Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas pasākumā.
  • Radošās izcilības festivālā ADWARDS MMXX Alūksnes Bānīša stacijai pirmās pakāpes godalga.

 “Šo ēku var lasīt kā stāstu. Tas ir stāsts par kustību, kas virza mūs. Līdzās pievilcīgajai un dinamiskajai funkcijai jāizceļ vēl kāds spēks — ciešās attiecības ar sabiedrību un vietējo iedzīvotāju iesaiste.” , komentē Alūksnes Bānīša stacijas žūrija.

loading