Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Starptautiskās ūdens motosporta sacensības

13. un 14. jūlijā Alūksnes ezerā  jau par ikgadēju pasākumu ir kļuvušas Starptautiskās ūdens motosporta sacensības.Tajās norisināsies cīņa par uzvarām Pasaules čempionāts ūdens motosportā jauniešiem GT15 ātrumlaivu klasē, kā arī Latvijas čempionāta kārtējais posms dažādās laivu klasēs.

Arī šovasar tās pulcēs plašu dalībnieku un līdzjutēju skaitu. Divas dienas Alūksnes ezerā norisināsies gan minētais Pasaules čempionāts, gan sportisti sacentīsies par Latvijas čempionāta godalgām dažādās laivu klasēs – jaunajā grupās elektro E48V un tradicionālajās GT30, T550, skūteri, Formula 4 un Formula 2, S550.

– Alūksnes ezeru apzināti esam izvēlējušies kā ūdens motosporta sacensību norises vietu. Pilssalas rekonstrukcija parāda pilsētas izaugsmi un tiekšanos pēc sakārtotas vides. Starptautiskajā arēnā to ir atzinusi Starptautiskā Ūdens motosporta savienība, un novērtējusi Alūksni kā piemērotu vietu sacensību rīkošanai. Šogad Latvijai ir piešķirtas tiesības rīkot Pasaules čempionātu jauniešiem GT15 ātrumlaivu klasē. Tas priecē, jo Latvijas Ūdens motosporta federācijas prioritāte ir jauniešu ātrumlaivu klases, bērnu un jauniešu iesaiste sportā un atbalsts. Esam gandarīti par iespēju rīkot Pasaules čempionātu tepat, mājās Alūksnē-, stāsta un atzinīgus vārdus Alūksnei teic Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents Atis Slakteris.

Lai arī līdz sacensībām atlicis vēl krietns mēnesis laika, tā sagatavošanās darbi, jau ir sākušies. Kā alūksniešiem, tā pilsētas viesiem jārēķinās, ka sacensību laikā Pilssalā būs zināmas neērtības. Tās saistītas ar sacensību tehnikas novietošanu un Pilssalas peldvietas slēgšanu drošības garantēšanai.

Šajās dienās alūksniešus aicinām kļūt par šo sacensību līdzjutējiem un atbalstīt sportistus.Sacensības varēs apmeklēt bez maksas.

loading