Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Ledus ir salts un silts.

Stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstāde “Ledus ir salts un silts” Alūksnes muzejā būs apskatāma līdz 31. janvārim!

 

 
Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Stikla mākslas katedras docente Ilze Dūdiņa izstādei Alūksnē izvēlējusies darbus ar ziemas sajūtu, kuros  baudāma autores radītā pasakainā ziemas noskaņa.
Māksliniece saka: “Izstāde “Ledus ir salts un silts” Alūksnes muzejā ir veltījums stiklam. Tā pauž nezūdošu prieku par materiālu, nebeidzamajām iespējām to atklāt arvien no jauna. Stikls kā tūkstošveidis pavadījis visus manus radošās karjeras gadus, lai nevienā brīdī nevarētu sev atzīt: “lūk, varu apstāties – viss jau pateikts un atklāts”. Tādēļ izstādi, kas ietiecas svētku laikā, vēlos atzīmēt kā pateicības mirkli šim burvīgajam materiālam.
Prieks, kas caurauž izstādē aplūkojamos darbus, nebūt nav viengabalains. Tas ietver pārdomas un grūtības, ko rada cietais un trauslais materiāls ar dažādajām dabām un raksturiem. Tās labi pazīstamas ikvienam, kurš mēģinājis savu radošo ieceri atveidot stiklā. Tomēr rezultāts vienmēr ir viegls un brīnumains. Ledus – stikls, stikls – ledus, tas tik ļoti piestāv šim svētku laikam.
 
 
Alūksnes muzeja darba laiks: šeit!
loading