Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Rudens malks Alūksnes pusē.

Kā baudīt  rudens atpūtu pie mums?

Piedzīvojiet rudens darba ritumu un malēnieša pasauli, kur pauguru un ezeru ieskauts atstāts fon Volfu dzimtas mantojums- Jaunlaicenes muižas komplekss.  Aizbrauciet un iepazīstiet, kā Jaunlaicenes muzejs caur humoru un labām emocijām stāsta par malēniešu un vācu baronu sadzīvošanu, vietējo kultūru, tradīcijām. Darbojoties kopīgās aktivitātēs, Jūs sadzirdēsiet  vien Alūksnes pusē tik skanīgo malēnisko izloksni, teicienus un veselīgo attieksmi pret dzīvi.

Šeit dzīvo čakli un gudri cilvēki, kam ir īsts cīnītāju gars. Izstādē “Ja ikviens tik zemē sētu” stāsti un foto ar skatu uz vietējo lauku dzīvi, ražas darbiem to noteikti apliecinās.

Muzejs atvērts: Otrdien- Sestdien no plkst. 9.00 – 17.30

Vairāk info: šeit.

 

Apmeklējiet brīvdabas Vidzemes sētu, kas ļaus ielūkoties mūsu senču pagātnē, savukārt mazākajiem apmeklētājiem būs liels pārsteigums par to, kā reiz ir būts, dzīvots un saimniekots. V.Ķirpa Ates muzejā Kalncempjos senajā latviešu zemnieka sētā ir 11 dažādas ēkas- Ģērpeklis, Pūnīte, Smēde, Laidars- šie ir ne tikai  daži no senajiem vārdiem, bet arī saglabātās lauku sētas senās ēkas- interesantiem stāstiem vītas.

Ekspozīcijā ir vairāk nekā 4000 priekšmetu ar unikālu iespēju arī pamēģināt pašiem tos darbībā!

Tradicionāli, kā ik gadu, gaidītākie ir Pļaujas svētki, kas šogad norisinājās 12.septembrī- ar iespēju līdzdarboties Vidzemes lauku sētas senajos arodos, piedaloties radošajās darbnīcās, umurkumurā, dziedāšanā un andelēs.

Muzejs atvērts: Otrdien – Piektdien 10:00 – 17:00, Sestdien 11:00 – 16:00

Vairāk info: šeit. 

 

Kas vēl jāapmeklē Alūksnes apkaimē?

Augstumu mīļiem- skatu torņi! Aizbrauciet un novērtējiet paši, kamdēļ Veclaicene ir tik iecienīta atpūtas vieta Latvijas, kā arī Igaunijas atpūtniekiem un dabas draugiem. Plašie ezeru un pakalnu apvāršņi, kas  paveras no 27 m augstajiem skatu torņiem Kornetos un Dēliņkalnā, sniegs pārliecību par dabas varenību un mieru, ar vēlēšanos šeit uzkavēties vēl ilgāk, dodoties arī kādā no Dabas takām.

Kornetu skatu tornis-info.

Dēliņkalna skatu tornis- info.

Skatu torņi ir atvērti visu diennakti.

Ja esat ainavisko skatu cienītāji, izvēlieties baudīt gleznaino mieru un atpūtu dodoties izjādēs ar zirgiem. Tas būs aizraujošs piedzīvojums gan pieredzējušiem jātniekiem, gan arī tiem, kam vizināšanās zirga mugurā būs vēl kas nezināms. Zirgi un daba nebeidz pārsteigt, ja vēlaties doties vienā solī, ritmā un virzienā. 

Saimniecība “Palejas”

Izjādes ar zirgu un poniju 10 EUR/h

 “Palejas”, Alsviķu pagasts

Saimniecība “Arāji”

Izjādes ar zirgu 20 EUR/h.

“Arāji”, Jaunannas pagasts

 

Mierpilniem un nesteidzīgiem atelpas brīžiem iesakām ainaviskos “Pauguros”, kur ir izveidota lieliska atpūtas vieta tūristiem. Nelielā skatu platforma Jums ļaus pakāpties vēl augstāk, akmens un koka darbi dabīgi sasaucas ar turpat iekārtotu ugunskura vietu nelielas maltītes pagatavošanai un kopīgai kopā būšanai.

“Pauguri”, Korneti, Veclaicenes pagasts

 

Jaunas prasmes, talantu atklāšana, ļaujot pašiem sev izpausties radoši pie kāda no keramikas meistariem Alūksnes pusē- Uģa Puzuļa vai Kristapa Brasļa. Ar amata mākslu Jums būs iespēja iepazīties gan interesantos ikdienas stāstos, gan pašiem piedaloties radošajā procesā. Vien nedaudz pacietības, sadarbības un Lai top Tava pirmā māla bļodiņa!

Protams, meistardarbnīcā viesojoties ikvienam ir iespēja iegādāties arī māla izstrādājumus, kam, kā zināms, viens no lielākajiem plusiem – tie darināti no dabiska materiāla. 

Apmeklējums ir jāpiesaka iepriekš.

 

Keramikas meistars Uģis Puzulis

“Racupkalns”, Alsviķu pagasts

Keramiķis Kristaps Braslis

“Liepas”, Annas pagasts

 

Foto: Alvits Grīvnieks, Ainars Gaidis, Māra Sproģe, TIC personīgais arhīvs

loading