Pils iela 25A, Alūksne, LV-4301

Alūksnes muzejs

Pašā Alūksnes sirdī, blakus gleznainajam ezeram, lepni gozējas Alūksnes Jaunā pils un tai pieguļošais muižas parks.

Alūksnes Jaunā pils celta 19. gs. otrajā pusē pēc barona Aleksandra Jozefa fon Fītinghofa pasūtījuma un ir viens no ievērojamākajiem vēlās Tjūdoru neogotikas arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Pils galvenā fasāde vērsta pret ziemeļiem – ar skatu uz Alūksnes ezeru. Virs pils ieejas redzams Fītinghofu dzimtas ģerbonis. Pils iekštelpas sevī slēpj dažādu arhitektūras stilu mākslinieciskos sienu un griestu gleznojumus.

 

Šobrīd Jaunajā pilī darbojas Alūksnes muzejs un privātais dabas muzejs “Vides labirints”. Alūksnes muzejs dibināts 1959. gada 1. aprīlī.  Tas kopj un saglabā lokālo identitāti, atklāj Alūksnes kultūrvēsturiskā mantojuma savdabību un daudzveidību, izglīto un sadarbojas ar dažādu vecumu iedzīvotāju grupām un attīsta kultūras un tūrisma piedāvājumu.

 

Alūksnes muzejā apskatāmas pastāvīgās ekspozīcijas: “Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē”, „Laikmetu mielasts”, “100 vēsturiski mirkļi Alūksnē”,  „Leo Kokle. Mākslinieka istaba”, „Totalitārajā režīmā cietušo piemiņas istaba”, „Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”. Pils noskaņu var sajust J. Medmaņa privātā mēbeļu kolekcijas izstādē “19.gs. muižkungu guļamistaba”, bet latviskais mantojums iepriecina apmeklētājus izstādē “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”.

 

Alūksnes muzejs piedāvā mainīgās ekspozīcijas, lekcijas, dažādas muzejpedagoģiskās programmas bērniem un pieaugušajiem, kā arī daudzveidīgus tematiskos pasākumus: “Saules saukšana”, “Muzeju nakts”, “Leģendu nakts”, tradicionālie gadskārtu svētki, gadadienas, pētniecisko darbu prezentācijas u.c.

Muzeja speciālista pavadībā muzeja ekspozīciju apmeklējums un pils arhitektūras un muižas parka apskate pārvēršas par noslēpumiem un atklāsmēm bagātu piedzīvojumu.

 

 

Alūksnes Jaunā pils un muižas parks ar elegantu šarmu iepriecina ikvienu pilsētas iedzīvotāju un viesi. Baronu fon Fītinghofu pāris ļoti viesmīlīgi un ar lielu prieku uzņem ciemiņus, īpaši tos, kuri vienu no sava mūža skaistākajām dienām vēlas izsapņot laimei, veiksmei un mīlestībai. Šeit vēsturiski romantiskā vidē mīlestības solījumi iegūst nozīmīgu skanējumu, bet piedalīšanās baronu pāra vadītajā kāzu programmā piešķir pasākumam svinīgumu.

 

Dodoties ekskluzīvā izbraucienā ar VELORIKŠU, var iepazīt Alūksnes muižas parka mazās arhitektūras formas, to tapšanas vēsturi un baudīt ainaviskos, Alūksnes ezera ieskautos, dabas skatus. Tā ir iespēja justies tik pat aristokrātiski kā savulaik Alūksnes Jaunās pils baroniem.

Plašāka informācija http://www.aluksnespils.lv/

 

Vitālija Jermolajeva mirdzošo gleznu izstāde “Inner light”, kas paguvusi pārsteigt apmeklētājus jau citviet Latvijā. Mainoties apgaismojumam, arī gleznās atainotais pārveidojas, tā atklājot kādu noslēpumu un pārvēršot to realitāti, kādā glezna bija skatāma dienas apgaismojumā. Izstāde runā ar cilvēku tēlu valodā. Tās īpašā vērtība slēpjas unikālās krāsu kombinācijās, mākslinieka spējā vienā gleznā apvienot pretējas noskaņas, sajūtas, stāstus un “fluorescentajā tehnikā”, kurā ar mūsdienīgāko gaismu atstarojošo krāsu kompozīciju apvienota sena vaska gleznošana, kas bija pazīstama Ēģiptē pirms 5000 gadiem. V. Jermolajevs ir starptautiski atzīts mākslinieks, dizaineris, arhitekts, gleznotājs. Izstādes autors piedāvā meistarklases un ir starptautiskās fluorescentās mākslas skolas “Inner light” Jūrmalā dibinātājs, kurā pilnveidojas kā profesionāļi, tā amatieri. V. Jermolajevam bijušas vairāk nekā 60 personālizstādes dažādās pasaules valstīs, viņa darbi atrodami mākslas kolekcijās Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. 

 

Muzejpedagoģiskās programmas.
Alūksnes muzeja kāzu piedāvājums.
Romantisks izbrauciens ar velorikšu pa Alūksnes Muižas parku.

Alūksnes muzeja darba laiks.

Pils iela 74, Alūksne

T.: +371 64381321, +371 25665538

E-pasts: muzejs@aluksne.lv 

www.aluksnespils.lv

www.facebook.com/aluksne.museum

www.draugiem.lv/aluksnesmuzejs

www.instagram.com/aluksnes.muzejs

GPS: 57.422915, 27.054443

loading