“Gājējam draudzīgs” zīmi piešķir arī kokamatniekam Jānim Vīksnem saimniecībā “Pauguri” Katiņkalnā!
Sagaidot rudeni, “Gājējam draudzīgs” zīmi saņem vēl 21 tūrisma pakalpojumu sniedzējs, kas piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus. Tādējādi gājējiem draudzīgu viesmīlību šobrīd ir iespējams izbaudīt jau 178 “Gājējam draudzīgs” uzņēmumos visā Latvijā.
Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.
2021.gada septembra beigās notika ceturtā Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly komisijas sēde Latvijā. Tika pieņemts lēmums zīmi piešķirt 21 uzņēmumam, kas atbilda Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly kritērijiem. Alūksnes novadā zīmi iegūst Saimniecība “Pauguri” Veclaicenē ar saimnieku, kokamatnieku Jāni Vīksni, kurš ar savu lauku dzīvesveidu un amatnieka radošumu Katiņkalna virsotnē ir iekārtojis atpūtas vietu ar šūpolēm, koka, akmens vides objektiem un skatu platformu, no kuras baudīt Veclaicenes gleznaino ainavu. Šeit viesu ērtībai iekārtota arī ugunskura un telšu vietas.
Kopumā Alūksnes novadā darbojas četri pakalpojuma sniedzēji, kas ieguvuši zīmi “Gājējam draudzīgs”:
- Brīvdienu māja “Ezerlīči” Veclaicenes pagastā
- Lauku māja “Mūrnieki” Annas pagastā
- Alūksnes Tūrisma informācijas centrs Alūksnē
- Saimniecība “Pauguri” Katiņkalnā ar koka amata meistaru Jāni Vīksni- Veclaicenes pagastā
Kā uzņēmēji var iegūt zīmi Gājējam draudzīgs
Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs – tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.