Skip to content

5 stundas Alūksnē

Tu ar Bānīti esi ieradies Alūksnē, iestājas patīkams miers un Tev ir 5 stundas Alūksnei. Par daudz, lai sēdētu peronā, bet pietiekami, lai piedzīvotu ko dažādu – mazliet dabas, mazliet vēstures, mazliet garšu un piedzīvojuma pilsētā pie dabas.

ĻAUJIES! Alūksne ir pilsēta, kur diena pati sakārtojas, tomēr šīs piecas stundas nav jāaizpilda — tās jāizbauda. Veidu ir daudz, bet mēs Tev ieteiksim plānu! 

1 stunda Multimediālā ekspozīcija Alūksnes Bānīša stacija

1 stunda Alūksnes muzejs, kas atrodas Tjūdoru neogotikas stilā būvētajā Alūksnes Jaunajā pilī aicina izstaigāt laikmetus, kur vēsture atdzīvojas pils telpās un katrs stāsti ļauj ieraudzīt Alūksni dažādos gadu simtos.

1,5 stunda Alūksnes muižas parks– bagāts ar mazajām arhitektūras formām un strūklakām.

1,5 stunda pusdienas ar skatu uz ezeru kafejnīcā “Marta” vai dzelzceļa kvartālā- Burgeru kafejnīcā “Tvaiks x Ogle” vai restorānā “Bahnhofs hotel”.

Dienās, kad Alūksnē pienāk Bānītis ar Tvaika lokomotīvi Ferdinands, no Alūksnes Bānīša stacijas kursēs Vilcieniņš “Severīns”, kas braucienā ļaus iepazīt Alūksni caur audiogida stāstiem! 

Skip to content